۹۵ درصد از برنامه‌های باغ کتاب برای کودکان و نوجوانان است
۹۵ درصد از برنامه‌های باغ کتاب برای کودکان و نوجوانان است
صادقیان گفت: در این دوره مدیریت شهری تعداد رویدادهایی که کودک و نوجوان به همراه والدین خود می توانند شرکت کنند روبه افزایش پیدا کند.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، مجید صادقیان قائم مقام باغ کتاب تهران در نشست خبری خود که ظهر امروز ۲۴ مهرماه برگزار شد اظهار کرد: باغ کتاب پر ترددترین مجموعه فرهنگی شهر تهران محسوب می‌شود و مهمترین رویکرد این مکان خانواده محوری با اولویت کودکان و نوجوانان است.

وی با بیان اینکه ۹۵ درصد از برنامه های این مجموعه برای مخاطبان کودک و نوجوانان است گفت: در این دوره مدیریت شهری تعداد رویدادهایی که کودک و نوجوان به همراه والدین خود می توانند شرکت کنند روبه افزایش پیدا کند.

قائم مقام باغ کتاب تهران گفت: یکی از برنامه های خلاقانه کودک و نوجوان اجرای رویدادهایی در ارتباطات با پژوهشکده و معاونت سازمان میراث فرهنگی بوده، به عنوان مثال در یک روز ۴۰ استاد تمام میراث فرهنگی در این مکان حضور داشتند تا کودکان و نوجوانان را با میراث فرهنگی و خلق اثر انجام دهند.

صادقیان ادامه داد: در ایام کرونا ۱۰ سینمای باغ کتاب با ظرفیت۱۲۰۰ صندلی تعطیل شد و هنوز نیز به طور کامل فعال نشده و در حال حاضر تنها سینمای روباز با ۶۰۰ صندلی دوباره شروع به فعالیت کرده و انیمیشن بچه زرنگ نیز با حضور وزیر آموزش و پرورش در همین فضا اکران شد.

قائم مقام باغ کتاب ادامه داد: در حوزه کودک و نوجوان باغ کتاب از دو منظر اول پارک ها و مکان های تفریحی و دوم رویکرد علمی قابل بررسی است.

وی با اشاره به اینکه در رویکرد علمی این مجموعه یارانه  و فضای زیادی را به این بخش اختصاص داده است بیان کرد: هرچند در ایام کرونا از این ظرفیت استفاده نشد اما اکنون با بازدید وزیر آموزش و پرورش از باغ علم کودک و نوجوان مقررشد تا مدارس با شرایط آسانتر از این مکان استفاده کنند.

قائم مقام باغ کتاب در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: اعتقاد داریم که باید از این ظرفیت بزرگ، افراد بیشتری استفاده کنند و این مجموعه باید تبدیل به یک زیست بوم شود. به جرات می توان گفت امکانات علمی این مجموعه در شهر تهران در کشور بی نظیر یا کم نظیر است.

صادقیان ادامه داد: باغ کتاب تهران که در فضایی به مساحت ۱۰ هزار متر مربع با ۶۵ هزار متر مربع زیر بنا در ادوار گذشته ایجاد شده هر چند در دوره ای از این ظرفیت استفاده بهینه ای نشده است اما در این دوره مدیریت شهری در بخش تنظیم گری، بهره برداری و ارائه محتوای با کیفیت فعال شده است.

وی بیان کرد: در مدرسه تابستانه باغ کتاب با برنامه ریزی ای که انجام داد باعث شد تا کودکان و نوجوانان بتوانند در حوزه خلاقیت و نوآوری کارهایی را انجام دهند.

قائم مقام باغ کتاب با بیان اینکه در ادوار قبلی یک سازه خوب ایجاد شده و در این دوره در بالا بردن کیفیت بهره برداری تلاش هایی شده است؛ یادآور شد: به جرات می توان گفت میزان وفاداری مخاطبان باغ کتاب به گونه ای است که در طول سال تنها ۳ روز تعطیلی داریم و در نهایت توان خدمات رسانی به شهروندان را انجام می دهیم.

انتهای پیام/