۸ هزار هکتار شبکه آبیاری با مشارکت کشاورزان و سرمایه‌گذاران اجرا می‌شود
۸ هزار هکتار شبکه آبیاری با مشارکت کشاورزان و سرمایه‌گذاران اجرا می‌شود
سخنگوی صنعت آب کشور گفت: اجرای ۸ هزار هکتار شبکه آبیاری با مشارکت کشاورزان و سرمایه‌گذاران در دست پیگیری است.

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، سخنگوی صنعت آب کشور گفت: اجرای ۸ هزار هکتار شبکه آبیاری با مشارکت کشاورزان و سرمایه‌گذاران در دست پیگیری است.

«فیروز قاسم‌زاده» افزود: وزارت نیرو از آغاز دولت سیزدهم، تکمیل و توسعه شبکه‌های آبیاری را در قالب طرح‌های مشارکتی بین کشاورزان و سرمایه‌گذاران دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: شرکت مدیریت منابع آب ایران با تشکیل کارگروه تسهیل‌گری، این موضوع را در سطح هفت استان کشور فعال کرده است و تاکنون حدود یک هزار هکتار به بهره‌برداری رسیده؛ ۸ هزار هکتار در حال اجرا است و ۲۰ هزار هکتار در دست تنظیم موافقتنامه است.

سخنگوی صنعت آب خاطرنشان کرد: البته علاوه بر طرح‌های شبکه آبیاری و زهکشی، طرح‌هایی نظیر نیروگاه و خط انتقال شرب نیز در همین چارچوب در سطح استان‌ها در حال پیگیری است.

قاسم زاده تعداد طرح‌های در دست پیگیری از طریق مشارکت را بیش از ۱۵ طرح اعلام کرد و گفت: ارگان‌های دولتی نظیر استانداری‌ها، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست، تعاونی روستایی، نظام مهندسی کشاورزی و بانک‌ها از پیش‌برد این طرح‌ها حمایت کرده‌اند و وزارت نیرو نیز به عنوان راهبر موضوع، نظارت فنی لازم را به عمل می‌آورد.