۶ اقدام موثر دولت در حوزه ارتباطات؛ از ۶ پرتاب فضایی تا توسعه دولت هوشمند
۶ اقدام موثر دولت در حوزه ارتباطات؛ از ۶ پرتاب فضایی تا توسعه دولت هوشمند

به گزارش تیکنا، عیسی زارع‌پور در گفت‌وگویی درباره مهمترین اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: مهم‌ترین پروژه سال گذشته به اجرای فیبر نوری منازل و کسب و کارها اختصاص داشت که همچنان در کشور در حال اجراست. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: در حوزه فناوری اطلاعات و استقرار […]

به گزارش تیکنا، عیسی زارع‌پور در گفت‌وگویی درباره مهمترین اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: مهم‌ترین پروژه سال گذشته به اجرای فیبر نوری منازل و کسب و کارها اختصاص داشت که همچنان در کشور در حال اجراست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: در حوزه فناوری اطلاعات و استقرار دولت هوشمند، کارهای بزرگی برای پنجره واحد دولت انجام شد به طوری که اکنون بیش از ۹۳ درصد از دستگاه‌ها برای ارایه خدمات الکترونیک به آن متصل شده‌اند و اکنون هموطنان با یک بار احراز هویت می‌توانند به همه خدمات دسترسی داشته باشند.

زارع پور با بیان اینکه در سالی که گذشت دولت سیزدهم شاهد رخدادهای مهم و بزرگی در حوزه فضایی بود، اظهار داشت: در این سال ۶ پرتاب فضایی داشتیم و دو ماهواره هم به طور موفقیت آمیز در مدار قرار گرفت که تصاویر آن به شکل عملیاتی دریافت می‌شود.

این عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه داد: در حوزه اقتصاد دیجیتال هم در این سال شاهد تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال بودیم که تاکنون ۷ جلسه آن تشکیل شده است.

وی تصویب آیین‌نامه حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی و آیین نامه حمایت از شرکت های دانش بنیان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در هیات دولت را از دیگر اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۱ برشمرد و گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان در اولویت دولت سیزدهم و این وزارتخانه قرار دارد.

زارع پور تاکید کرد: امروز بسیاری از پروژه‌هایی که توسط این وزارتخانه در حال انجام است، توسط شرکت‌های دانش‌بنیان صورت می‌گیرد و امیدواریم در سال آینده بتوانیم بیش از گذشته از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استفاده کنیم.