۵ هزار فرصت شغلی ایجاد شد
۵ هزار فرصت شغلی ایجاد شد

به‌گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، روح‌الله صالحی صبح امروز (۲۰ فروردین‌ماه) در نشست خبری که در اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان برگزار شد، با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان فرصت‌های خوبی به لحاظ خیر و احسان فراهم می‌شود، اظهار کرد: طرح اطعام مهدوی-افطاری ساده و نان مهربانی از ابتدای ماه […]

به‌گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، روح‌الله صالحی صبح امروز (۲۰ فروردین‌ماه) در نشست خبری که در اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان برگزار شد، با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان فرصت‌های خوبی به لحاظ خیر و احسان فراهم می‌شود، اظهار کرد: طرح اطعام مهدوی-افطاری ساده و نان مهربانی از ابتدای ماه مبارک رمضان در استان اجرا شد و محور برگزاری این طرح‌ها مراکز نیکوکاری این کمیته بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ آشپزخانه در استان زنجان برای طبخ غذا و اجرای طرح‌های مذکور فعالیت می‌کنند، افزود: ۱۰۳ هزار پرس غذای گرم و افطاری ساده تهیه و میان خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و نیازمندان توزیع شده است.

این مسئول با بیان اینکه ۱۴ هزار بسته معیشتی از محل کمک خیرین در طرح اطعام مهدوی تهیه و توزیع شده است، تصریح کرد: ارزش ریالی کمک‌ خیرین در طرح اطعام مهدوی ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان با بیان اینکه امسال برنامه‌ریزی شده بیش از ۶۶ درصد زکات قطره استان جمع‌آوری شود، گفت: سال گذشته حدود ۱۲ هزار دیدار با خانواده‌ها داشتیم که کمک ۴۸۰۰ میلیارد تومانی خیرین بوده که توسط خیرین هزینه شده است.

صالحی با اشاره به پویش به عشق علی (ع) برای مشارکت در طرح اکرام ایتام و محسنین برگزار می‌شود، اظهار کرد: بیش از ۲۶ حامی و حمایت معنوی داریم و ۴ هزار و ۵۰۰ ایتام و محسنین را تحت پوشش دارند و در قالب پویش به عشق علی ۲۵۰۰ حامی ایتام و محسنین شوند.

وی با بیان اینکه سرانه محسنین جزو استان‌های برتر کشور هستیم و ۶۵۰ هزار تومان میانگین سرانه پرداخت‌های خیرین است، افزود: ۲۲۰ پایگاه در لیالی قدر انجام می‌شود و تا پایان ماه رمضان این پویش ادامه دارد و بیشترین هدف گذاری همین یک هفته است.

این مسئول با بیان اینکه سال گذشته ۵ هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان ایجاد شده است، تصریح کرد: امسال یک هزار خانواده را برنامه‌ریزی کردیم که از چرخه حمایت این کمیته خارج شوند که البته حتما پایش خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان با بیان اینکه تثبیت اشتغال‌زایی ایجاد شده توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یکی دیگر از برنامه‌های این کمیته است، گفت: در بحث مسکن ملی، با توجه به افزایش قیمت مسکن شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر توان خرید نداریم و در قالب مسکن ملی ۱۵۰ میلیون تومان کمک می‌کنیم و ما توانایی تهیه صفر تا صد آن را نداریم البته تخصیص پروژه بدون آورده انجام می‌شود.

صالحی با بیان اینکه مرکز مشاوره رز طی ۲ ماه آتی در استان زنجان افتتاح خواهد شد، اظهار کرد: اکنون در حال استانداردسازی این کلینیک هستیم و با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته امید است خدمات خوبی را به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و سایر افراد ارابه کند.

وی با بیان اینکه یکی از اقداماتی که در حوزه فرهنگی صورت گرفته این است که ارتباط مستمری با دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان داریم و مرتبا وضعیت تحصیلی رصد می‌شود، افزود: در بحث بازماندگان از تحصیل اقدامات خوبی در حال انجام است.

انتهای پیام/