۵۰۰ میلیون تومان مسدودی خودروهای وارداتی را آزاد کنید
۵۰۰ میلیون تومان مسدودی خودروهای وارداتی را آزاد کنید

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، حسین فرهیدزاده، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در نامه‌ای به مدیران عامل بانک‌ها بر رفع مسدودی وجوه حساب‌های طرح اولویت بندی خودروهای وارداتی تاکید کرد. در این نامه، آمده است: با عنایت به اعلام نتایج اولویت بندی طرح متقاضیان خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه فروش […]

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، حسین فرهیدزاده، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در نامه‌ای به مدیران عامل بانک‌ها بر رفع مسدودی وجوه حساب‌های طرح اولویت بندی خودروهای وارداتی تاکید کرد.

در این نامه، آمده است: با عنایت به اعلام نتایج اولویت بندی طرح متقاضیان خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه فروش و حسب تصمیمات متخذه مقرر شد کلیه بانک‌های عامل نسبت به رفع مسدودی حساب وکالتی به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان مربوط به متقاضیان طرح خودروهای وارداتی به نام این سازمان اقدام نمایند. لذا مستدعی است ضمن تسریع در رفع مسدودی حساب کلیه متقاضیان این طرح، با رعایت ضوابط و مقررات بانکی در خصوص پرداخت سود سپرده‌های مذکور، دستور فرمائید نسبت به ابلاغ و اطلاع رسانی موضوع به کلیه شعب مرتبط اقدام و نتایج به این سازمان منعکس شود.

بدیهی است برداشت مبالغ مذکور به منزله انصراف و حذف اولویت این طرح نبوده و چنانچه متقاضیان در طرح‌های دیگر فروش خودرو شرکت نکنند می‌توانند در مهلت مقرر و بر اساس اولویت بندی اعلامی و فرایندهای مربوطه نسبت به خرید خودروی خود اقدام کنند.

این نامه خطاب به مدیران عامل بانک‌های سپه، پست بانک، ملی، صادرات، رفاه کارگران، توسعه صادرات، صنعت و معدن، مسکن، توسعه تعاون، سینا، دی، اقتصاد نوین، پاسارگاد، سرمایه، آینده، شهر، گردشگری، مهر اقتصاد، ملت، ایران زمین، قرض الحسنه مهر ایران، کارآفرین، کشاورزی و رسالت و مؤسسات اعتباری نور و ملل صادر شده است.