۴۶ میلیارد تومان تسهیلات به کسب‌وکارهای حوزه فاوا پرداخت شد
۴۶ میلیارد تومان تسهیلات به کسب‌وکارهای حوزه فاوا پرداخت شد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون، ۴۶ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات در استان پرداخت شد.

به گزارش گروه فناوری اطلاعات تیکنا، آرام حیدری روز شنبه در گفت و گویی اظهار کرد: این تسهیلات حمایتی در قالب ۲۲۵ طرح مربوط به کسب و کارهای فناوری اطلاعات پرداخت شد که نسبت به سال‌های قبل، رقم قابل توجهی است.

وی افزود: تسهیلات حمایتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل ۱۷ برنامه است که در قالب تسهیلات بند الف و بند ب به افراد حقیقی، شرکتهای حقوقی نوپا و غیر نوپا، تولید کنندگان اپلیکیشن و بازی های موبایل و تولید کنندگان محتوا با کارمزد چهار تا ۱۰ درصد ارائه می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان یادآور شد: علاقه مندان و فعالان حوزه کسب و کارهای اینترنتی می‌توانند جزئیات برنامه‌های حمایتی و نحوه پرداخت در سامانه توان آفرین را در Http://tavanafarin.ito.gov.ir مشاهده کنند.

حیدری تاکید کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تمام توان و در قالب پرداخت تسهیلات حمایتی و کم‌بهره، از کسب و کارهای حوزه فاوا و استارتاپ‌ها حمایت می‌کند.

وی همچنین ایجاد ۳۱ دفتر پیشخوان خدمات دولت شهری و روستایی در استان را از دیگر اقدامات انجام شده در طول ۲۰ ماه خدمت دولت سیزدهم در کردستان اعلام کرد.

در حال حاضر بیش از ۱۱۳ استارتاپ و کسب و کار اینترنتی در استان کردستان فعالیت دارد.