۱۸۹ واحد تولیدی به شبکه سراسری گاز متصل شد
۱۸۹ واحد تولیدی به شبکه سراسری گاز متصل شد

به‌گزارش تیکنا، احمد فعله گری با اشاره به اینکه این تعداد واحد صنعتی سالانه سه میلیون و ۲۲۸ هزار لیتر سوخت مایع مصرف می کردند، اظهار کرد: تاکنون هزار و ۱۶۹ واحد تولیدی و صنعتی مصوبه شورای اقتصاد از گاز طبیعی بهره‌مند شده است. وی با بیان اینکه از لحاظ تعداد، ۶۸ درصد واحدهای تولیدی استان […]

به‌گزارش تیکنا، احمد فعله گری با اشاره به اینکه این تعداد واحد صنعتی سالانه سه میلیون و ۲۲۸ هزار لیتر سوخت مایع مصرف می کردند، اظهار کرد: تاکنون هزار و ۱۶۹ واحد تولیدی و صنعتی مصوبه شورای اقتصاد از گاز طبیعی بهره‌مند شده است.

وی با بیان اینکه از لحاظ تعداد، ۶۸ درصد واحدهای تولیدی استان به شبکه گاز متصل است، یادآور شد: با گازرسانی به این تعداد واحد تولیدی و صنعتی، سالانه در مصرف ۴۸ میلیون و ۵۵۰ هزار لیتر سوخت مایع صرفه جویی شد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان تعداد واحدهای صنعتی مشمول قانون مصوبه شورای اقتصاد را هزار و ۸۲۶ مورد اعلام کرد و افزود: در مجموع تاکنون به ۲ هزار و ۳۲۵ واحد صنعتی جز و عمده، نیروگاه سیکل ترکیبی تولید برق در سنندج و نیروگاه تولید برق سی اچ پی مریوان گازرسانی انجام شده است.

فعله گری اضافه کرد: با پروژه هایی که در بخش گازرسانی به واحدهای صنعتی فعال است تا پایان سال جاری تعداد دیگری از واحدهای تولیدی به مصرف کنندگان گاز طبیعی اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: طوری برنامه‌ریزی کردیم که یارانه پیش بینی شده، جوابگوی گازرسانی به واحدهای تولیدی شود و هزینه‌ای بر مالک آن تحمیل نشود.

در حال حاضر ۳۳ شهر و هزار و ۵۷۳ روستای استان کردستان از گاز طبیعی بهره‌مند و ضریب نفوذ گاز در جمعیت شهری ۱۰۰ درصد و روستایی ۹۹ درصد است.

انتهای پیام/