جایزه انجمن پارک‌های علمی آسیا به «نوین لیزر صبا» رسید
جایزه انجمن پارک‌های علمی آسیا به «نوین لیزر صبا» رسید
شرکت نوین لیزر صبا به عنوان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، موفق به دریافت جایزه انجمن پارک‌های علمی آسیا در مسابقات آسیایی ASPA Award ۲۰۲۳ شد.

به گزارش گروه زیست بوم فناوری و نوآوری تیکنا، انجمن پارک‌های علمی آسیا (ASPA) هر ساله و هم‌زمان با کنفرانس سالانه خود، به منظور شناسایی برترین شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور عضو پارک‌های علم و فناوری این منطقه اقدام به برگزاری مسابقاتی میان اعضا می‌کند.

در جدیدترین سری مسابقات انجمن ASPA برای سال ۲۰۲۳، از بین شرکت‌های معرفی شده توسط حدود ۲۰۰ پارک علم و فناوری عضو، ۹ شرکت پس از ارزیابی و داوری‌های اولیه به مرحله دوم راه یافتند که شرکت نوین لیزر صبا با اختلاف در جایگاه نخست ایستاد. در مرحله دوم داوری‌ها که در کشور ترکیه برگزار شد، از میان ۹ شرکت یاد شده، ۴ شرکت بر اساس معیارهایی نظیر سطح فناوری، تیم مدیریتی، محصول، میزان فروش و دستاوردها، به عنوان شرکت برتر منطقه آسیا برگزیده شدند.

شرکت نوین لیزر صبا نیز با حضور در این جمع، جایزه Excellence Award انجمن پارک‌های علمی آسیا را از آن خود کرد. این موفقیت به واسطه دانش، فناوری و نقش این شرکت در توسعه اقتصادی و فناوری لیزر با کاربردهای مختلف در صنایع از جمله پزشکی و تشخیص درمانی کسب شده است.

این شرکت دانش‌بنیان که از سال ۱۳۹۷ تاکنون در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان استقرار دارد، به صورت تخصصی در زمینه طراحی و تولید لیزرهای پیشرفته و ماشین‌آلات لیزری در حوزه صنعتی، پزشکی و دانشگاهی فعالیت می‌کند.

گفتنی است، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با حدود ۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان و فناور به صورت تخصصی به رفع نیازهای فناورانه صنایع از جمله صنعت پزشکی و همچنین خلق ارزش ارز دانش می‌پردازد.