گوگل به دلیل مسدودسازی یک بازی ۳۲ میلیون دلار جریمه شد
گوگل به دلیل مسدودسازی یک بازی ۳۲ میلیون دلار جریمه شد

به‌گزارش گروه فناوری سرگرمی تیکنا، تنظیم کننده ضد انحصار کره جنوبی، آلفابت شرکت مادر گوگل را به دلیل جلوگیری از انتشار بازی های ویدیویی موبایل در پلتفرم رقیب، ۴۲٫۱ میلیارد وون (۳۱٫۸۸ میلیون دلار) جریمه کرد. کمیسیون تجارت منصفانه کره (KFTC) روز سه‌شنبه اعلام کرد که گوگل تسلط خود بر بازار را تقویت کرده و […]

به‌گزارش گروه فناوری سرگرمی تیکنا، تنظیم کننده ضد انحصار کره جنوبی، آلفابت شرکت مادر گوگل را به دلیل جلوگیری از انتشار بازی های ویدیویی موبایل در پلتفرم رقیب، ۴۲٫۱ میلیارد وون (۳۱٫۸۸ میلیون دلار) جریمه کرد.

کمیسیون تجارت منصفانه کره (KFTC) روز سه‌شنبه اعلام کرد که گوگل تسلط خود بر بازار را تقویت کرده و به درآمد و ارزش بازار اپلیکیشن‌های محلی One Store به عنوان یک پلتفرم لطمه می‌زند. این شرکت از سازندگان بازی‌های ویدیویی می‌خواهد در ازای ارائه خدمات بین ژوئن ۲۰۱۶ و آوریل۲۰۱۸، عناوین خود را به طور انحصاری در Google Play منتشر کنند.

گوگل اعلام کرد تصمیم نهایی KFTC را برای ارزیابی روند بعدی بررسی خواهد کرد.

یکی از سخنگویان این شرکت گفت: «گوگل سرمایه گذاری قابل توجهی روی موفقیت توسعه دهندگان انجام می دهد و ما با احترام با نتیجه گیری های KFTC مخالفیم.»

KFTC گفت این اقدام علیه غول فناوری ایالات متحده بخشی از تلاش های دولت برای تضمین بازارهای منصفانه است.

رگولاتور ضد انحصار افزود، بازی سازانی که تحت تأثیر اقدامات گوگل قرار گرفته اند عبارتند از Netmarble ،Nexon،  NCSOFT و همچنین سایر شرکت های کوچکتر.

پیش از این هم گوگل در سال ۲۰۲۱، بیش از ۲۰۰ میلیارد وون (۱ دلار = ۱۳۲۰٫۴۲۰۰ وون) توسط KFTC به دلیل مسدود کردن نسخه های سفارشی شده سیستم عامل اندروید خود جریمه شد.

پایان پیام/