گردشگری مذهبی اربعین ظرفیت جدیدی برای کرمانشاه است
گردشگری مذهبی اربعین ظرفیت جدیدی برای کرمانشاه است
ضرغامی گفت: گردشگری مذهبی اربعین یک ظرفیت جدید برای کرمانشاه است که باید با هوشمندی لازم از این ظرفیت به خوبی برای رونق بخشیدن به صنعت گردشگری این استان استفاده کرد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر تیکنا، سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پس از سفر به منطقه جهانی هورامان / اورامانات، در دیدار با استاندار کرمانشاه افزود: این استان به لحاظ دارا بودن ظرفیت‌های متنوع گردشگری، میراث فرهنگی، ابنیه های تاریخی و داشتن مزیت‌های بسیاری خوب گردشگری و صنایع‌دستی که در بعضی از حوزه‌ها کاملا منحصربفرد است‌، خود به عنوان یک ایران کوچک است.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه جزو استان‌های دارای اولویت این وزارتخانه است، اضافه کرد: در سفر به این استان و پس از بازدیدها و بررسی های لازم تصمیماتی در این سفر اتخاذ شد که می تواند موجب شکوفایی این صنعت در استان شود.

ضرغامی: گردشگری مذهبی اربعین یک ظرفیت جدید برای کرمانشاه است

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به بازگشایی مرز خسروی در ۲ سال گذشته، یادآور شد: با ظرفیت زائران اربعین که یک موقعیت جدید گردشگری زیارتی برای این استان به شمار می رود برای استان کرمانشاه می توان یک مزیت جدید تعریف کرد که رشد فرهنگی و اقتصادی استان را به دنبال داشته باشد.

ضرغامی تاکید کرد: در این سفر تصمیمات خوبی اتخاذ شد که امیدواریم با حمایت استاندار بتوان آن طور که شایسته مردم کرمانشاه و مزیت‌های آن است، بخشی از عقب ماندگی‌های تاریخی که در این استان است را جبران کرد.

استاندار کرمانشاه نیز در این دیدار اظهار کرد: یکی از مزیت‌های خوب استان بهره‌مندی از ظرفیت انواع گردشگری در آن است.

محمدطیب صحرایی افزود: با توجه به نگاه ویژه وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان کرمانشاه و برنامه‌ریزی‌های خوبی که اتفاق افتاده است، امیدواریم در آینده نزدیک بتوان از این ظرفیت و مزیت ها به نحو شایسته ای استفاده کرد.

ضرغامی: گردشگری مذهبی اربعین یک ظرفیت جدید برای کرمانشاه است

وی با قدردانی از سفر وزیر میراث فرهنگی به استان، ابراز امیدواری کرد که با پیگیری تصمیمات اتخاذ شده بتوان آثار آن در رونق گردشگری استان دیده شود.

گفتنی است، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سفر یکروزه خود به استان کرمانشاه از ظرفیت ها و طرح های گردشگری شهرستان‌های پاوه، جوانرود و روانسر بازدید کرد.