کشتی آزاد، موفق‌ترین تیم ایران در هانگژو
کشتی آزاد، موفق‌ترین تیم ایران در هانگژو
آزادکاران ايران در پایان مسابقات کشتی بازی‌های آسیایی هانگژو موفق به کسب ۳ مدال طلا و ۲ نقره شدند.

به گزارش گروه ورزش تیکنا، در‌ پایان رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی هانگژو امروز مسابقات ۴ وزن دوم و پایانی برگزار شد که یونس امامی در‌ ۷۴، حسن یزدانی ۸۶ و امیرحسین زارع در ۱۲۵ کیلوگرم با برتری مقابل حریفان موفق به کسب مدال طلا شدند.

مجتبی گلیج هم در ۹۷ کیلو به مدال نقره دست یافت. روز گذشته نیز رحمان عموزاد موفق به کسب مدال نقره ۶۵ کیلوگرم شده‌ بود.

در وزن ۵۷ کیلوگرم ابراهیم خواری در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر لوبرگویتو آلوین از فیلیپین را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۹ بر ۸ مغلوب امان قهرمان آسیا از هند شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر هندی در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان عموزاد در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۶ عباس رحمان اف از ازبکستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۱ از سد کایکی یاماگوچی از ژاپن گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر مقابل باون وی از چین به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عموزاد در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۱ از سد باجرانگ دارنده مدال‌های برنز المپیک، و نقره و برنز جهان از هند گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار با نتیجه ۱۱ بر ۱ مغلوب تومور اوچیر تولگا دارنده مدال برنز جهان از مغولستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۲ اوروزو بک توکتومامبتوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۲ لیو فنگ از چین را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۳ ماگومت اولویف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. امامی در این دیدار با نتیجه ۹ بر صفر کایرین کینوشیتا از ژاپن را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.