کسب مدال المپیاد جهانی میکروالکترونیک توسط دانشجوی امیرکبیر
کسب مدال المپیاد جهانی میکروالکترونیک توسط دانشجوی امیرکبیر
پژوهشگر دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به کسب مدال المپیاد جهانی میکروالکترونیک شد.

به گزارش گروه زیست بوم فناوری و نوآوری تیکنا، علی رمضانی با راهنمایی و حمایت‌های پروفسور گئورک قره‌پتیان موفق به کسب مدال و دیپلم افتخار هجدهمین المپیاد جهانی میکروالکترونیک (International Microelectronics Olympiad) در کشور ارمنستان شد.

هجدهمین المپیاد جهانی میکروالکترونیک با حضور ۹۰۰ شرکت کننده از ۳۰ کشور جهان از جمله ایران، آلمان، آمریکا، انگلیس، روسیه، صربستان، آرژانتین، تایوان، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، برزیل، هند، مالزی، شیلی، امارات، پرو، ویتنام و… به میزبانی ارمنستان برگزار شد.

هدف از این رقابت، کشف مستعدترین و خلاق ترین مهندس یا دانشجوی جوان زیر ۳۰ سال است.

المپیاد بین‌المللی میکروالکترونیک هرساله توسط کمیته جهانی این مسابقات در دو مرحله کشوری و بین المللی برگزار می شود؛ این رویداد یکی از مهمترین رویدادهای بین‌المللی در حوزه الکترونیک است که به زبان لاتین برگزار می شود.

گفتنی است: مرحله کشوری هجدهمین المپیاد میکروالکترونیک در ۲۹ شهریور سال ۱۴۰۲ در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از پژوهشگران مهندسی برق و الکترونیک برگزار شد که «علی رمضانی» موفق شد با کسب نمره کامل و بالاترین امتیاز ممکن و رتبه نخست کشوری به عنوان سرگروه تیم ملی جمهوری اسلامی ایران به مرحله جهانی راه پیدا کند.