کاهش هزینه و زمان اجرای پروژه‌ای بزرگ با پلتفرم دانش‌بنیان
کاهش هزینه و زمان اجرای پروژه‌ای بزرگ با پلتفرم دانش‌بنیان
فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان پلتفرمی را پیاده‌سازی کرده‌اند که با جمع‌سپاری پروژه، زمان و هزینه اجرای آن را کاهش می‌دهد.

به گزارش گروه فناوری پیشرفته تیکنا، فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان پلتفرمی را پیاده‌سازی کرده‌اند که با جمع‌سپاری پروژه، زمان و هزینه اجرای آن را کاهش می‌دهد.

الهام گلستانی از محققان این طرح در گفت‌وگو با ایسنا گفت: حوزه تحقیقاتی ما در حوزه هوش مصنوعی است و طراحی و آزمون هوش مصنوعی از زمینه‌های مطالعاتی ما به شمار می رود.

وی از طراحی و عرضه پلتفرمی در حوزه جمع‌سپاری خبر داد و اظهار کرد: این محصول دانش‌بنیان، یک پلتفرم جمع‌سپاری مسائل است. این سامانه با در اختیار داشتن کاربران فعال در سراسر کشور، خدمات جمع‌آوری، تگ‌گذاری، جداسازی، اصلاح، انتخاب بر انواع داده‌های متنی،‌ صوتی و تصویری را در تمامی قالب‌ها ارائه می‌کند.

به گفته وی جمع‌سپاری به معنای تقسیم یک کار بین تعداد زیادی از افراد به گونه‌ای که هر فرد بخش کوچکی از آن را انجام دهد.

گلستانی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۷۰ هزار کاربر در این پلتفرم حضور دارند، خاطر نشان کرد: این کاربران با ثبت نام در این پلتفرم و احراز هویت آنها بر اساس دسترسی‌هایی که برای آنها تعریف می‌شود، مشغول می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: زمانی از این پلتفرم استفاده می شود که یک پروژه بزرگ اجرایی می‌شود و نیازمند زمان است و با این پلتفرم، این پروژه به کارهای کوچکتر تقسیم می شود و در اختیار تعداد زیادی افراد قرار می‌گیرد. اجرای این پروژه‌ها از طریق این پلتفرم موجب کاهش هزینه و صرفه‌جویی در زمان اجرای پروژه‌ها خواهد شد.

گلستانی ارتقای میزان دقت در اجرای پروژه‌ها را از دیگر مزایای استفاده از این پلتفرم نام برد و یادآور شد: در این پلتفرم می‌توان پروژه‌های مختلفی تعریف کرد و ما این پروژه‌ها را دریافت و به طرح‌های کوچکتر تقسیم می‌کنیم تا در اختیار کاربران قرار دهیم. بعد از اجرای طرح‌ها آنها را جمع‌آوری و در اختیار کاربر قرار می‌دهیم.

وی تاکید کرد: از این پلتفرم می‌توان در مراسم اربعین برای فرهنگ‌سازی استفاده کرد که نمونه آن برگزاری مراسم مذهبی مانند ختم قرآن است.

گفتنی است، پروژه‌های تبدیل عکس به متن با تلفیق هوش ‌مصنوعی و جمع‌سپاری یکی از خدمات این پلتفرم به شمار می‌رود. این پلتفرم راه‌حل کامل و کارآمد برای تبدیل محتوای تصویری به متن تطبیق‌پذیر ارائه می‌دهد. در این مدل، هوش ‌مصنوعی با تمرکز بر تشخیص و استخراج متن از تصاویر از طریق الگوریتم‌ها و شبکه‌های عصبی عمیق، قادر به تشخیص و تبدیل دقیق متن‌های موجود در تصاویر می‌شود.

سرویس آوایاب از دیگر خدمات آن است که با بهره‌گیری از هوش مصنوعی و جمع‌سپاری به شکلی کارآمد، فرآیند تبدیل محتوای صوتی به متن را بهبود می‌بخشند.

آوا ساز برای تبدیل متن به صوت با تلفیق هوش ‌مصنوعی و جمع‌سپاری یک راهکار کارآمد برای تولید محتوای صوتی از متون است که این پلتفرم به کاربران ارائه می‌دهد.

ایسنا