کامیون‌های دودزا حق ورود به تهران را ندارند
کامیون‌های دودزا حق ورود به تهران را ندارند
سرهنگ احسان مومني معاون عمليات پليس راهور تهران بزرگ، با اشاره به اين که پليس راهور تهران بزرگ از ورود کاميون هاي دودزا به شهر تهران جلوگيري مي کند، گفت: رانندگان اين خودروها به ازاي هر روز تردد جريمه خواهند شد.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، سرهنگ “احسان مومنی” با اشاره به این مطلب که پلیس راهور تهران بزرگ جلوی تردد و ورود خودروهای سنگین دودزا را به شهر تهران می گیرد، گفت: کامیون های دودزا در معابر ورودی شهر تهران از سوی همکارانم در پلیس راهنمایی و رانندگی مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت نداشتن استانداردهای لازم، به رانندان توصیه می شود مسیری دیگر را انتخاب کنند، البته جریمه و پارکینگ نیز در انتظامی مالکان این نوع خودروها است.

این مقام انتظامی عنوان داشت: اگر راننده ای می داند که خودرواش نقص فنی دارد، باید به مرکز معاینه فنی مراجعه و نسب به رفع دودزا بودن آن اقدام کند و در غیر این صورت به ازای هر روز جریمه می شوند.

وی اظهار داشت: رانندگان کامیون های دودزا باید در جریان باشند که در صورت عدم رسیدگی به مشکلات فنی خودروهایشان، علاوه بر جریمه امکان انتقال خودرو به پارکینگ نیز وجود دارد.

سرهنگ مومنی به رانندگان توصیه کرد: اگر معاینه فنی خودرویی ابطال شد، راننده برابر قوانین و مقررات موظف است به تعمیرگاه های مجاز مراجعه کرده و نسبت به رفع نقص خودرو اقدام و سپس برای اخذ معاینه فنی به مراکز معاینه فنی مراجعه کند.