کاروان دانشجویی دانشگاه تهران فردا عازم پیاده‌روی اربعین می‌شوند
کاروان دانشجویی دانشگاه تهران فردا عازم پیاده‌روی اربعین می‌شوند
کاروان دانشجویی دانشگاه تهران با مدیریت هئیت دانشجویی اصحاب‌الحسین (ع)، روز شنبه چهارم شهریور ماه پس از زیارت و غبارروبی مراکز شهدای گمنام آرمیده در جوار مسجد دانشگاه تهران، با بدرقه رئیس دانشگاه تهران عازم پیاده‌روی اربعین می‌شوند.

به گزارش گروه آیین و تمدن تیکنا، مهدی بهمن‌آبادی، مسئول هیئت دانشجویی اصحاب‌الحسین(ع) دانشگاه تهران و مدیر کاروان دانشجویی دانشگاه تهران در مراسم پیاده‌روی اربعین ۱۴۰۲، با اعلام این خبر گفت: ۴۰۰ دانشجوی دانشگاه تهران که اغلب آنها دانشجویان مقطع کارشناسی بوده و ۱۵ درصد دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری هستند، در قالب کاروان دانشجویی دانشگاه تهران عازم مراسم باشکوه پیاده‌روی اربعین می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان دانشگاه تهران پس از نجف و کربلا و حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین، به کاظمین و سامرا نیز مشرف می‌شوند؛ اعلام کرد: کاروان دانشجویی دانشگاه تهران در قالب ۹ دستگاه اتوبوس به این سفر معنوی اعزام می‌شوند و طول سفر هشت روزه است.

بهمن‌آبادی افزود: همه اعضای کاروان دانشجویی دانشگاه تهران در سامانه سماح ثبت‌نام کرده و بیمه شده‌اند. همچنین پیش‌بینی‌های لازم در زمینه امور پزشکی صورت گرفته است و کاروان خواهران توسط چهار پزشک همراهی می‌شود.

مسئول هیئت دانشجویی اصحاب‌الحسین(ع) دانشگاه تهران با اعلام اینکه این کاروان دانشجویی از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۴ شهریور ماه با حضور رئیس دانشگاه تهران و از جوار مزار شهدای گمنام به سفر معنوی پیاده‌روی اربعین بدرقه می‌شوند، افزود: محل نهایی اجتماع دانشجویان در سردر اصلی دانشگاه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه تهران دارای ۱۰۰ دانشجوی نابینا و کم‌بینا است، خاطرنشان کرد: کاروان ویژه دانشجویان نابینا نیز به این سفر معنوی اعزام می‌شود که ۱۰ دانشجوی نابینا و ۱۰ نفر همراه آنها در کاروان دانشجویی حضور دارند.

مسئول هیئت دانشجویی اصحاب‌الحسین (ع) دانشگاه تهران یادآور شد: ۴۰ زوج دانشجو از دانشجویان متأهل دانشگاه تهران در کاروان دانشجویی حضور دارند و بقیه اعضای کاروان شامل ۲۱۰ دانشجوی آقا و ۱۰۰ دانشجوی خانم است.

به گفته بهمن‌آبادی، بسته‌های فرهنگی شامل کتاب و اسباب‌بازی به ابتکار دانشجویان آماده شده است که در مسیر پیاده‌روی به مناسب تقدیر از زحمات برادران و خواهران عراقی، به فرزندان آنها هدیه می‌شود.