کارستان بهارستان، مرکزی برای پرورش توأمان روح و اندیشه
کارستان بهارستان، مرکزی برای پرورش توأمان روح و اندیشه
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری گفت: پردیس فرهنگی و هنری کارستان بهارستان محلی است که گروه‌های خلاق می‌توانند به طور همزمان روح و اندیشه خود را پرورش دهند.

به گزارش خبرنگار گروه زیست‌بوم فناوری و نوآوری تیکنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی در مراسم افتتاحیه پردیس فرهنگی و هنری کارستان بهارستان که بعد از ظهر امروز برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ هوا و اتمسفری است که روح انسان در آن شکل می‌گیرد و بزرگ می‌شود. در اتمسفر فرهنگ دو موجود داریم که ارزش‌آفرین یکی علم و دیگری هنر است.

وی افزود: در طول تاریخ دانشمندان و هنرمندان بسیاری بودند که آثار ارزشمندی را به جا گذاشتند. وقتی تجارت و اقتصاد به علم اضافه می‌شود شرکت ایجاد می‌کند و تجارت وقتی به هنر اضافه می‌شود صنعت ایجاد می‌کند و مردم از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری بیان کرد: وقتی علم و هنر در اتمسفر فرهنگ باهم تلفیق می‌شوند روح و اندیشه انسان به طول همزمان از آن بهره‌مند می‌شود و مجموعه‌هایی که در این بستر شکل می‌گیرند تبدیل به گروه‌های خلاق می‌شوند. آنچه کارستان بهارستان با سایر مراکز نوآوری و رشد متفاوت می‌کند اتفاقاتی است که در این مرکز می‌افتد. اینکه گروه‌های مستقر در این مرکز چگونه رشد می‌کنند و بالنده می‌شود چیزی است که در کارستان بهارستان دنبال می‌کنند. امیدواریم مسئولان کارستان بهارستان مسیر جدیدی از بالندگی فرهنگی و هنری را تعریف کنند و توسعه دهند. اگر قرار است کسی که در حوزه فرهنگ تاثیرگذار باشد باید تجربه شکست و موفقیت‌های متعدد را داشته باشد. ان‌شاءالله فاز دوم کارستان بهارستان به زودی راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

انتهای پیام/