کارخانه نوآوری آزادی فعلاً تخلیه نمی‌شود
کارخانه نوآوری آزادی فعلاً تخلیه نمی‌شود
رئیس پارک فناوری پردیس ضمن اعلام تمدید قرارداد اجاره ملک کارخانه نوآوری آزادی گفت: بر اساس توافق صورت گرفته با مالک کارخانه نوآوری آزادی فعلاً این ملک تخلیه نمی‌شود.

به گزارش گروه زیست‌بوم فناوری و نوآوری تیکنا، مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس اختتامیه جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران (IAAA) و رقابت‌های سایبری فتح پرچم که به مناسب هفته جهانی کارآفرینی پیش از ظهر امروز در پارک فناوری پردیس برگزار شد، گفت: این رویداد‌هایی که طراوت را در محیط علمی فراهم می‌کند بسیار امیدبخش است.

وی با بیان اینکه امروز ۴۰۰ شرکت و ۸ هزار نفر در پارک فناوری پردیس فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: سال گذشته شرکت‌های پارک پردیس بیش از ۴۲ همت فروش داشتند که بیشتر هم درحوزه فناوری اطلاعات بوده است.

صفاری نیا با اشاره به مسابقه هوش مصنوعی گفت: المپیک فناوری در ۵ موضوع رباتیک، هوش مصنوعی، امنیت سایبری، مسابقه پهپادها، و برنامه نویسی برگزار شد؛ این اولین دوره المپیاد فناوری بود که تمام استان‌ها در آن شرکت می‌کنند.

رئیس پارک فناوری پردیس ادامه داد: این المپیاد در نیمه سال آینده در پارک پردیس برگزار می‌شود و هدف این است که شناسایی و استعدادیابی در ۵ حوزه را داشته باشیم و از ظرفیت‌های شناسایی شده حمایتکنیم تا هم افزایی تیم‌ها و شبکه سازی صورت بگیرد.

وی با اشاره به مشکل کارخانه نوآوری آزادی گفت: وظیفه ما به‌عنوان دولت یک تسهیل‌گری و قاعده گذاری است که بازیگران، افراد، تیم‌ها و شرکت‌ها هستند. پارک پردیس در کارخانه نوآوری آزادی و‌های-وی نقش خود را به خوبی بازی کرده‌اند.

صفاری نیا در خصوص خبرهایی مبنی بر منحل شدن کارخانه نوآوری آزادی گفت: قرارداد اجاره کارخانه نوآوری آزادی درابتد ۵ ساله بسته شد که بعد از آن مالک علاقه‌مند به فروش آن شد؛ طی برگزاری۲۰ جلسه با مالک به توافق رسیدیم که در مرحله اول تمدید اجاره کارخانه نوآوری آزادی را انجام بدهیم. لذا این کارخانه فعلاً تخلیه نمی‌شود.

انتهای پیام/