چین فناوری کاملا خودران تسلا را آزمایش می کند
چین فناوری کاملا خودران تسلا را آزمایش می کند
شانگهای اجازه داده ۱۰ خودروی تسلا پیشرفته ترین نرم افزار خودران این شرکت را آزمایش کنند تا مسیر برای راه اندازی این سرویس در چین فراهم شود.

به گزارش تیکنا و به نقل از رویترز، اجرای موفقیت آمیز نرم افزار کاملا خودران به تسلا اجازه می دهد با رقبای داخلی خود در چین بهتر رقابت کند و ممکن است بزرگترین بازار خودروی جهان را به میدان جنگی برای خودروهای با دستیار راننده که ارزان تر هستند، تبدیل و از سوی دیگر جنگ قدرت را تشدید کند.

تسلا ۴ سال قبل نرم افزار کاملا خودران اشتراکی خودروهایش را با چند قابلیت محدود در چین عرضه کرد. اما در آوریل سال جاری میلادی ایلان ماسک بدون برنامه به پکن سفر کرد و کارشناسان تخمین می زدند هدف سفر او مذاکره درباره راه اندازی قابلیت کاملا خودران است.

در ماه می اعلام شد تسلا تصمیم دارد نرم افزار کاملا خودران را در چین ثبت کند. این درحالی است که شرکت تصمیم داشت فناوری مذکور را در سال جاری میلادی راه اندازی کند. در همان ماه رسانه های دولتی چین اعلام کردند تسلا مشغول ساخت کارخانه ای در شانگهای است تا باتری های Megapack خود را در آنجا بسازد و از سوی دیگر از تعهد این شرکت به سرمایه گذاری در چین استقبال کردند.