پیکر شهدای خدمت وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد
پیکر شهدای خدمت وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد
پیکر رییس جمهور و همراهان شهیدش در آخرین سفر استانی به آذربایجان شرقی، وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

به گزارش تیکنا، بعد از ظهر امروز  پس از پایان مراسم تشییع شهدای خدمت در تبریز پیکر شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش جهت انتقال به قم وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

همزمان با ورود پیکر این شهدا به فرودگاه مهر آباد محمد مخبر سرپرست قوه مجریه و آیت الله محسن قمی معاون ارتباطات دفتر مقام معظم رهبری به استقبال پیکر این شهدا رفتند و  با نواخته شدن سرود ملی کشورمان و ادای احترام اعضای دولت و مسوولان کشوری و لشکری حاضر در مهرآباد به این شهدا، پیکر رییس جمهور فقید کشورمان و همراهانش با مارش نظامی بر روی شانه‌های دژبان ارتش جهت انتقال به خودروهای در نظر گرفته شده برای انتقال به قم و طواف در حرم حضرت معصومه (س)تشییع شد.

با ورود پیکر شهدای خدمت به مهرآباد سرتیپ محمد رضا حسینی فرمانده دژبان ارتش گفت: در این حادثه، ملت ایران خدمتگزار صمیمی و مخلص و با ارزشی را از دست داد. رهبر معظم انقلاب درباره شهید رئیسی فرمودند که رئیسی عزیز خستگی نمی شناخت.

وی افزود: شهید رئیسی فردی محبوب، خستگی ناپذیر، شجاع، جهادی، سید محرومان و سید شهیدان اهل خدمت بود. او بر سر عهد خود ایستاد و جان خود را فدای ملت کرد. هر زمان می خواستیم برای رییس جمهور مراسم بدرقه و استقبال برگزار کنیم، او می گفت که من راضی نیستم این جوانان در گرما و سرما بایستند. وقتی گاهی به اصرار من این مراسم برگزار می شد، رئیس جمهور از تک تک سربازان تشکر می کرد. روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد.

یکشنبه ۳۰ اردیبهشت در جریان سانحه‌ای که برای بالگرد رئیس جمهور رخ داد، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، امیر عبداللهیان، آیت الله آل هاشم، استاندار آذربایجان شرقی و سردار سیدمهدی موسوی رئیس یگان حفاظت رئیس‌جمهوری در حین خدمت‌رسانی به شهادت رسیدند.