پروژه‌های مهم ارتباطی با حضور رئیس جمهوری افتتاح می شود
پروژه‌های مهم ارتباطی با حضور رئیس جمهوری افتتاح می شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت از افتتاح پروژه‌های مهم ارتباطی کشور با حضور رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش گروه فناوری اطلاعات تیکنا،عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه امروز روزجهانی ارتباطات است، اعلام کرد: عصر امروز پروژه های ارتباطی مهم و ملی با حضور رییس جمهور به بهره برداری می رسد.

وی یکی از این پروژه های مهم را فاز نخست فیبرنوری منازل و کسب و کارها عنوان کرد و افزود: امروز از پوشش ۳ میلیون خانوار این پروژه رونمایی می شود و اپراتورها در حدود ۱۰۰ شهر خدمات خود را آغاز می کنند و اگر مردم این سرویس را درخواست کنند اپراتورها ظرف یک ماه موظف به ارائه آن به مردم هستند.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: مردم می توانند از طریق سامانه iranfttx.ir ببینند که آیا محله آنان تحت پوشش قرار گرفته است یا خیر.

زارع پور با اشاره به اینکه این پروژه کار بسیار بزرگی است، گفت: انجام این پروژه در کشورهایی با گستره جغرافیایی همچون کشور ما در حدود ۷ یا ۸ سال زمان برده است و ما می خواهیم تا پایان دولت سیزدهم ۸۰ درصد خانوارها یعنی ۲۰ میلیون خانوار را تحت پوشش قرار دهیم.

وی افزود: برای این منظور شبانه روز در تلاش هستیم که اینترنت پرسرعت و با کیفیت که زیرساخت توسعه کشور در دو سه دهه آینده است برای همه مردم فراهم کنیم.

انتهای پیام/