واگذاری پنج هزار کامیونت ون به مددجویان کمیته امداد
واگذاری پنج هزار کامیونت ون به مددجویان کمیته امداد
کمیته امداد امام خمینی(ره)، شرکت زامیاد، شرکت‌ لبنیات پاک و شرکت صنایع شیر ایران(پگاه) به منظور واگذاری پنج هزار دستگاه کامیونت ون و کمک به اشتغال مددجویان و خانواده‌های نیازمند، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، تفاهم‌نامه همکاری برای واگذاری سه هزار دستگاه کامیونت ون از سوی شرکت زامیاد به مددجویان کمیته امداد، طی مراسمی با حضور سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد و سیدمحسن مرتضوی مدیرعامل شرکت زامیاد به امضا رسید.

همچنین براساس تفاهم‌نامه امضا شده، یکهزار دستگاه یخچال کامیونت ون با همکاری شرکت لبنیات پاک و هزار دستگاه یخچال کامیونت ون نیز با همکاری شرکت صنایع شیر ایران(پگاه) به جامعه هدف برنامه اشتغال کمیته امداد ارائه می‌شود.

رئیس کمیته امداد در این مراسم با اشاره به شعار سال «مهار تورم، رشد تولید» گفت: کمیته امداد سال گذشته با ایجاد ۴۲۰ هزار فرصت شغلی نقش قابل توجهی در توانمندسازی اقشار نیازمند و مددجویان تحت حمایت داشت و امسال نیز جشن خودکفایی مددجویان بهتر از گذشته برگزار می‌شود.

وی بر ضرورت مهارت‌افزایی مددجویان تاکید کرد و افزود: تامین ابزار و امکانات لازم برای اشتغال مددجویان و دهک‌های یک تا ۵، زمینه ایجاد درآمد پایدار برای آنان را فراهم می‌کند.

بختیاری واگذاری پنج هزار دستگاه کامیونت ون و یخچال کامیونت ون از سوی شرکت زامیاد به مددجویان را گامی مهم در جهت توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت دانست و ادامه داد: شرکت زامیاد متعهد شده ظرف مدت یکسال این تعداد خودرو را به متقاضیان اشتغال کمیته امداد تحویل دهد.

رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: این خودروها به قیمت روز شرکت به مددجویان واگذار می‌شود و مبلغ خودرو براساس ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات به علاوه سهم آورده مددجو تحویل خواهد شد.

وی اظهار کرد: در راستای کمک به متقاضیان جهت تامین سهم آورده مددجو، مبلغ مورد نظر در قالب وام از صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت پرداخت می‌شود.

رئیس کمیته امداد تصریح کرد: قیمت خودروهای واگذار شده به مددجویان با احتساب سه درصد تخفیف از قیمت پایه خودرو لحاظ می‌شود.

بختیاری تاکید کرد: مددجویان متقاضی دریافت کامیونت ون تا زمان پایان بازپرداخت اقساط و تسویه تسهیلات بانکی، حق فروش خودرو و یا واگذاری آن تحت هیچ شرایطی را ندارند.