هوش مصنوعی زمان مرگ را پیش‌بینی می‌کند
هوش مصنوعی زمان مرگ را پیش‌بینی می‌کند
گروهی از محققان دانشگاه دانمارک مدلی از هوش مصنوعی را طراحی کردند که مجهز به قابلیت پیش‌بینی زمان مرگ انسان است.

به گزارش گروه زیست‌بوم فناوری و نوآوری تیکنا، محققان دانشگاه دانمارک داده‌های سلامتی و نحوه فعالیت ۶ میلیون نفر را از طریق یک مدلسازی بررسی کردند. این مدلسازی به کمک داده‌های موجود به یک الگوی جدید رسید و توانست قوی‌تر از هر مدل دیگر داده‌ها را تحلیل و حتی زمان مرگ این ۶ میلیون نفر را پیش بینی کند. علاوه بر این، این مدلسازی که آن را باید یک هوش مصنوعی دانست، می‌تواند به کمک اطلاعات افراد حتی آینده زندگی افراد را نیز پیش بینی کند.

محققان وقتی زمان مرگ افراد را از این هوش مصنوعی درخواست کردند، متوجه شدند اطلاعات خروجی از این مدل مصنوعی، با اطلاعات اجتماعی افراد همخوانی دارد؛ برای مثال فردی که درآمد بالاتری دارد شانس زندگی و کیفیت زندگی بالاتری نسبت به یک فرد عادی خواهد داشت و از طرفی فردی که در طول زندگی خود سراسر درگیر مشکلات بوده و بیماری‌های روانی داشته است، بیشتر از سایر افراد در خطر مرگ قرار دارد.

بسیاری از محققان نیز بر این باور هستند که حیات انسان‌ها و شیوه مرگ آن‌ها دنباله‌ای از اتفاقاتی است که فرد در طول زندگی برایش پیش آمده یا برای خود رقم زده است.

استفاده از این نوع هوش مصنوعی برای مصارف غیر تحقیقاتی بسیار خطرناک است چرا که حجم بالایی از اطلاعات خصوصی افراد به این هوش مصنوعی داده شده و در صورت خارج شدن هوش مصنوعی از کنترل و یا هک شدن محل ذخیره اطلاعات این مدل دیجیتالی، احتمال افشای زندگی خصوصی افراد در فضای مجازی وجود خواهد داشت.

انتهای پیام/