هوشمندسازی پست لازمه توسعه اقتصاد دیجیتال
هوشمندسازی پست لازمه توسعه اقتصاد دیجیتال
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هوشمندسازی سرویس‌های پستی لازمه توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور است.

به گزارش خبرنگار گروه فناوری اطلاعات تیکنا، عیسی زارع‌پور در مراسم افتتاح پروژه‌های شرکت ملی پست به مناسبت روز جهانی پست که پیش از ظهر امروز در مرکز تجزیه و مبادلات پستی خلیج فارس برگزار شد، اظهار کرد: روز جهانی پست را به همه همکاران عزیز در شبکه گسترده پستی تبریک می‌گویم. در روز‌های که سازمان و ادارات به دلایل مختلف تعطیل هستند همکاران شرکت ملی پست به صورت شبانه‌روزی برای ارائه خدمات به مردم فعالیت می‌کنند.

وی افزود: شرکت ملی پست سالی سیصد میلیون بسته را در سراسر کشور جابه‌جا می‌کند. لازم است فرایند هوشمندسازی پست شتاب بگیرد. باید با از فناوری‌های نظیر هوش مصنوعی و اینترنت اشیا برای هوشمندسازی کامل دریافت، تجزیه، رهسپاری و تحویل مرسوله استفاده شود.

وزیر ارتباطات بیان کرد: نتیجه هوشمندسازی کامل پست این است که مردم می‌دانند دقیقا در چه زمانی مرسوله خود را در مدتی بسیار کوتاه دریافت کنند. هم اکنون مدت انتظار برای دریافت مرسوله در دو استان سه ساعت است ولی باید این زمان کاهش یابد. هوشمندسازی باید نتیجه داشته باشد و منجر به افزایش رضایت‌مندی مردم شود. باید به نقطه‌ای بریم که در کمتر از ساعت مرسولات را تجزیه کنیم. امروز پست در سراسر دنیا به پیشران اقتصاد دیجیتال تبدیل شده است. اگر قرار است شاهد تحول در اقتصاد دیجیتال باشیم یکی از ارکان اساسی آن توسعه شبکه پستی است.

زارع‌پور عنوان کرد: قطعا توسعه پست منجر به رونق کسب و کارها در سراسر کشور می‌شود. باتوجه به جابه‌جایی مرسولات پستی به صورت فیزیکی توسعه ناوگان پستی اهمیت زیادی دارد و آنچه امروز رخ داده است اهمیت بالایی دارد.

انتهای پیام/