همه باید برای حضور مردم تلاش کنند/بر سرکوب عوامل حادثه کرمان اصرار داریم
همه باید برای حضور مردم تلاش کنند/بر سرکوب عوامل حادثه کرمان اصرار داریم
رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه همه باید برای حضور مردم در صحنه تلاش کنند، تصریح کردند: این را امام یاد داد به ما. نشان داد به مردم، یاد داد به مردم،‌ که حضور آنها در صحنه معجزه آفرین است.

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا، حضرت آیت الله خامنه ای روز سه شنبه در دیدار هزاران نفر از مردم استان قم به مناسبت قیام تاریخی ۱۹ دی ماه در حسینیه امام خمینی (ره) افزودند: قدرت نقش‌آفرینی مردم در حوادث بزرگ را ما نباید فراموش کنیم. این را در زندگی خودمان تجربه کردیم، هم خودمان باید فراموش نکنیم، هم این تجربه را به دیگران منعکس کنیم.

ایشان اظهار داشتند: امروز غزه را ملاحظه کنید. نقش‌آفرینی حضور مردم و ایستادگی مردم در یک حادثه‌ عظیم، یعنی یک گروه کوچک، یک مردم محدود، مثلاً دو میلیون جمعیت من‌باب مثال در یک وجب زمین، آمریکای با آن عظمت را و رژیم صهیونیستی آویزان به آمریکا را عاجز کرده. قدرت حضور مردم یعنی این.

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: حادثه‌ قم یک حادثه‌ای است به مراتب از این بالاتر. چرا؟ برای خاطر اینکه در روز نوزدهم دی مردم قم آمدند در خیابان، شهید هم دادند، کتک هم خوردند، عده‌ای هم زندان رفتند، اما سرآغاز یک جریانی شدند که آن جریان توانست یک رژیم وابسته‌ مستکبر ظالم مسلّط بر این کشور را در طول مدت حدود یک سال سرنگون کند.

امام به جای نشست و برخاست با احزاب و گروه‌ها، با مردم بود

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه همه باید برای حضور مردم در صحنه تلاش کنند، تصریح کردند: این را امام یاد داد به ما. نشان داد به مردم، یاد داد به مردم،‌ که حضور آنها در صحنه معجزه آفرین است.امام سال ۴۱ و ۴۲ با عمل، با حرف، با منطق، با استدلال این را به همه‌ ملت ایران نشان داد.

ایشان ادامه دادند: فهماند به آنها که اگر می‌خواهند پیش بروند، اگر می‌خواهند به نتایجی که مطلوب آنهاست برسند باید در میدان حضور داشته باشند. عقب کشیدن، به این و آن اتکا کردن، کنج عزلت گزیدن، این فایده ندارد، باید بیایند وسط میدان. خودش هم آمد وسط میدان.

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: امام به جای نشست و برخاست کردن با احزاب و گروه‌ها و جریان‌های سیاسی و شخصیت‌های سیاسی معروف پرمدعا که بودند در آن زمان، به جای نشستن با آنها، آمد با مردم نشست.

حضرت آیت الله خامنه ای ادامه دادند: ما بر سرکوب عوامل واقعی و پشت پرده حادثه تروریستی کرمان اصرار داریم. مسئولان مربوطه در موضوع حادثه کرمان به طور جدی در تلاشند و خوب کار کردند.

ایشان اظهار داشتند: امیرالمؤمنین (علیه السلام) در فرمان به مالک اشتر فرمود: «و إنما عماد الدین و جماع المسلمین و عُدّه للأعداء، العامّه من الأمّه». عمادالدین یعنی تکیه‌گاه دین. امیرالمومنین به ملّت خودش می‌فرماید، خطاب به ما هم هست. خیلی خب. جامعه‌ اسلامی هستید، تکیه‌گاه اسلام‌تان امت‌اند بدنه‌ مردم‌اند. والعدّه الاعداء.

رهبر معظم انقلاب اضافه کردند: این ذخیره‌ در مقابل دشمن اینها کی هستند، العامه من الامه. یعنی توده‌ مردم. من یک وقتی یک تکه‌هایی از نامه را مطرح کردم برای مسئولان چند سال قبل از این. که آنجا حضرت مقایسه می کند بین خاصه و عامه. خاصه یعنی نورچشمی‌ها. عامه یعنی توده‌ مردم. بیانات عجیبی درباره‌ خاصه ذکر می کند بیانات عجیبی درباره عامه توده‌ مردم ذکر می کند.

انس رئیس جمهور با توده مردم، مردم‌داری است، پوپولیسم نیست

حضرت آیت الله خامنه ای بیان داشتند: تکیه‌ حضرت به این است که به توده‌ مردم تکیه کنید. به توده‌ مردم. وقتی یک رئیس‌جمهوری با توده‌ مردم انس می‌گیرد حرف می‌زند کار می کند بین آنها، می رود در دل مردم یک عده‌ای از آنجا بلند می شود می‌گویند این پوپولیسم است. اهانت می کنند. نه، این مردم‌داری است. این نشان گرفتن نقطه‌ اصلی است. توده‌ مردم همه‌کاره‌اند.

ایشان ادامه دادند: آن رژیمی که در ۲۲ بهمن به دست مردم ایران ازاله شد و از این خاک پاک، از این کشور خدایی بیرون رانده شد، یک رژیم وابسته و کودتایی بود.

رهبر معظم انقلاب یادآورشدند: یک عده‌ای امروز نمی خواهند این را بعد از چهل سال باور کنند. آمریکایی‌ها و دور و بری‌های آمریکایی‌ها و وابستگان به آمریکایی‌ها هم با ساده‌دلی تمام، عجیب است، سیاستمدارند، دیپلماتند اما در این قضیه نهایت ساده‌اندیشی را دارند به کار می برند. با محاسبه‌ غلط، دارند دوباره توجیه می کنند چهره‌ رژیمی را که چهل سال قبل، ۴۵ سال قبل با لگد مردم از این کشور رانده شده، بیرون افتاده شده.

حضرت آیت الله خامنه ای اضافه کردند: سیاست راهبردی امام آوردن مردم به صحنه بود و سیاست راهبردی دشمن خارج کردن مردم از صحنه است. شرکت نکردن در انتخابات همان سیاست راهبردی دشمن است.

ایشان تصریح کردند: ایجاد دوقطبی در جامعه از اهداف دشمن و مخالفان ملت ایران است.

«دختر کاپشن صورتی با گوشواره قلبی» در حسینیه امام خمینی(ره)

گفتنی است، در جریان دیدار امروز هزاران نفر از مردم استان قم با رهبر معظم انقلاب، اثر جدید «حسن روح‌الامین» از ریحانه سلطانی‌نژاد دخترک ۱۸ ماهه‌ای که همراه با مادر و ۶ نفر دیگر از اعضای خانواده‌اش در حادثه تروریستی مسیر گلزار شهدای کرمان به شهادت رسید، در حسینیه امام خمینی (ره) نصب شده بود.

مردم

سال گذشته به‌ خاطر نگرانی از وضعیت بهداشتی حاکم بر کشور حدود ۷۰۰ نفر با رهبر معظم انقلاب دیدار کرده‌ بودند که امسال این تعداد نزدیک به سه برابر شده‌ است.

روزنامه اطلاعات در ۱۷ دی‌ماه ۱۳۵۶ مقاله‌ای را با عنوان «ایران و استعمار سرخ و سیاه» به امضای «احمد رشیدی مطلق» به چاپ رساند و در این مقاله به امام خمینی (ره) توهین کرد.

قیام روز ۱۹ دی مردم قم، تظاهرات اعتراضی نسبت به چاپ این مقاله بود و این قیام نقش بسزایی در سرنوشت انقلاب اسلامی ایران داشت که از آن به عنوان جرقه انقلاب و سرآغاز بیداری ملت ایران یاد می‌شود و پس از قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ بار دیگر قم را به عنوان مرکز مبارزه علیه رژیم پهلوی معرفی کرد و سرانجام موجب پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ و سرنگونی نظام پهلوی و پایان سلطنت در ایران شد.