همه امکانات برای تردد زائران اربعین از مرز باشماق فراهم است
همه امکانات برای تردد زائران اربعین از مرز باشماق فراهم است
فرماندار مریوان گفت: همه امکانات برای تردد زائران اربعین از مرز باشماق و پذیرایی از آنان فراهم و عوامل استان‌های معین (گیلان و همدان) نیز در مریوان مستقر شده‌اند.

به گزارش گروه جامعه تیکنا؛ اسماعیل احمدی فرماندار مریوان گفت: همه امکانات برای تردد زائران اربعین از مرز باشماق و پذیرایی از آنان فراهم و عوامل استان های معین(گیلان و همدان) نیز در مریوان مستقر شده اند.

احمدی اظهار کرد: استان گیلان به عنوان معین و پشتیبان کردستان، موکبی در ورزشگاه زاگرس مریوان برپا کرده و از زائران پذیرایی می کند.

وی یادآور شد: در کنار آن، ماشین آلات حوزه شهرداری استان گیلان شامل حمل زباله، آتش نشانی و نظافت در مریوان مستقر شده و آماده ارائه خدمات در این شهر است.

فرماندار مریوان با اشاره به برپایی ۱۵ موکب در مریوان و مرز باشماق، ادامه داد: تمام امکانات شامل تغذیه، اسکان، پارکینگ و خدمات درمانی و بهداشتی در مرز باشماق برای خدمت به زائران مهیا شده است.

احمدی یادآور شد: روز شنبه اولین کاروان که اغلب اهل سنت بودند، از طریق مرز باشماق عازم کربلای معلی شدند و پیش بینی می شود شمار زائران طی روزهای آینده چند برابر شود.

وی اضافه کرد: ۱۲ خروجی در داخل سالن مرز باشماق و ۱۲ خروجی سیار هم در خارج از سالن برای تردد زائران در نظر گرفته شده است.