هشدار اختلال تردد کشتی‌ها در سواحل جنوبی
هشدار اختلال تردد کشتی‌ها در سواحل جنوبی
سازمان هواشناسی با صدور هشدار اختلال در تردد کشتی‌های تجاری در سواحل جنوبی از جو پایدار و آسمان صاف طی امروز در اکثر مناطق کشور خبر داد.

به گزارش گروه جامعه تیکنا؛ پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسینشان می‌دهد امروز در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف است و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش‌های پراکنده روی می‌دهد.

فردا در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز رگبار،‌گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی روی می‌دهد.

شنبه هفته آینده در ارتفاعات شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات مازندران،‌ گلستان و خراسان شمالی و یکشنبه در دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی به‌ویژه در ساعات بعدازظهر رشد ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

دوشنبه آینده در برخی مناطق شمال غرب و استان‌های واقع در دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید روی می‌دهد.

طی ۳ روز آینده در برخی مناطق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان و فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر،‌گاهی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

طی ۵ روز آینده در برخی مناطق شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز در برخی ساعات وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی شده است. فردا و شنبه آینده دریای خزر و دریای عمان طی ۵ روز آینده مواج است.

توصیف سامانه: افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع امواج

زمان پایان: یکشنبه ۱۴۰۲/۰۵/۱۵

منطقه اثر:

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۵/۱۲: تنگه هرمز جریانات جنوب شرقی با حداکثر سرعت ۱۲ متر بر ثانیه

عصر پنجشنبه شمال خلیج فارس جریانات شمال غربی با حداکثر سرعت ۱۵ متر بر ثانیه

جمعه ۱۴۰۲/۰۵/۱۳: تنگه هرمز و خلیج فارس مناطق ساحل و فراساحل استان های خوزستان و بوشهر

شنبه ۱۴۰۲/۰۵/۱۴: تنگه هرمز و خلیج فارس مناطق ساحل و فراساحل استان های خوزستان و بوشهر و هرمزگان و سیستان و بلوچستان

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۵/۱۵: تنگه هرمز  و خلیج فارس مناطق ساحل و فراساحل استان های خوزستان و بوشهر و هرمزگان و سیستان و بلوچستان

اثرمخاطره: اختلال در تردد شناورهای سبک، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی، احتمال اختلال در تردد کشتی‌های تجاری.

توصیه: خودداری از تردد شناورهای سبک، خودداری از فعالیت‌های تفریحی و شنا، تمهیدات لازم جهت تردد شناورهای مسافربری و تمهیدات لازم جهت تردد کشتی‌های تجاری.

انتهای پیام/