هرگونه افزایش قیمت کالاهای اساسی در شب عید و ماه رمضان تخلف است
هرگونه افزایش قیمت کالاهای اساسی در شب عید و ماه رمضان تخلف است
مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی با اشاره به فرا رسیدن ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان از تشدید بازرسی‌ها و جلوگیری از افزایش غیرقانونی قیمت کالاهای اساسی دربازار خبر داد و گفت: با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، «مسعود امرالهی» در گردهمایی تخصصی مدیران بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی محصولات کشاورزی افزود: در مصوبه ریاست جمهوری تفکیک وظایف نظارتی و بازرسی میان وزارت جهادکشاورزی و وزارت صمت به روشنی تعیین شده است.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی اظهارداشت: وزارت جهادکشاورزی مسوولیت تامین کالا را بر عهده دارد و وزارت صمت مسوول توزیع کالا در سطح شهر و روستا و سراسر نقاط کشور است.

وی از عزم راسخ بازرسان وزارت جهادکشاورزی در برخورد با تخلفات گفت: بازرسان این وزارتخانه در ایفای وظایف قانونی از جان خود مایه گذاشته‌ اند و در استیفای حقوق مردم ایران حتی مورد ضرب و جرح از سوی متخلفان قرار گرفته‌ اند.

امرالهی، قیمت یارانه‌ای اقلام اساسی را علت قاچاق آن به خارج از مرزها دانست و تصریح کرد: بازرسان وزارت جهادکشاورزی در موارد متعددی نسبت به کشف و ضبط این قبیل کالاها و برخورد قانونی با احتکار ارزاق مردم توسط سوداگران اقدام کرده‌اند.

وی با اشاره به اقدامات ویژه بازرسی در ماه مبارک رمضان و عید سال نو، گفت: در ماه مبارک رمضان و سال نو، مدیران بازرسی مراکز استان به همراه بازرسان برتر استان‌ها برای اجرای طرح نظارت بر بازار شب عید و ماه مبارک رمضان فراخوان شده‌اند و طرح نظارتی تا پایان فروردین سال آینده به صورت ویژه اجرا می‌شود.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی ضمن تاکید بر مصوبه دولت در حوزه کالاهای اساسی، هرگونه تغییر قیمت را تخلف و مستوجب برخورد تعزیراتی عنوان کرد.

گردهمایی تخصصی مدیران بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی محصولات کشاورزی ۲۵ و ۲۶ بهمن ‌ماه سال جاری در اردوگاه باهنر تهران با هدف بررسی مسایل دفاتر نظارتی و بازرسان در برخورد با تخلفات قانونی و قاچاق کالاهای اساسی کشاورزی برگزار شد که در اختتامیه آن از ۳۲ مدیر بازرسی استان و بازرسان برتر سراسر کشور قدردانی و تجلیل شد.