رهبر انقلاب: هرکس با انتخابات مخالفت کند با جمهوری اسلامی مخالفت کرده است
رهبر انقلاب: هرکس با انتخابات مخالفت کند با جمهوری اسلامی مخالفت کرده است
رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه امروز احساس وظیفه‌ نسبت به انتخابات یکی از کارهای نقد جامعه‌ مجاهد در جهاد تبیین است، گفتند: هرکس با انتخابات مخالفت کند با جمهوری اسلامی مخالفت کرده، با اسلام مخالفت کرده. انتخابات یک وظیفه است.

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روز چهارشنبه – ۱۳ دی ماه – در دیدار جمعی از مداحان اهل بیت‌علیهم‌السلام در حسینیه امام خمینی (ره) ولادت صدیقه طاهره سلام اللّه علیها و فرزندش امام خمینی (ره) که راه جهاد فاطمی را به خوبی طی کرد تبریک گفتند و اشاره کردند: روز شهادت عزیز ما، حاج قاسم سلیمانی هم هست.

ایشان اظهار داشتند: این عید سعید را تبریک عرض می‌کنم ولادت صدیقه‌ طاهره سلام اللّه علیها و خداوند را قسم می دهم به حرمت فاطمه‌ زهرا سلام اللّه علیها که معرفت ما را نسبت به این بزرگوار روز به روز بیشتر کند.همچنین ولادت فرزندش امام بزرگوارمان که راه جهاد فاطمی را این بزرگوار به خوبی طی کرد و پیش رفت.

رهبر انقلاب ادامه دادند: روز شهادت عزیز ما حاج قاسم سلیمانی هم هست که ان‌شاءاللّه خدای متعال تفضلاتی را که بر خاندان پیغمبر کرده است، بر روح این عزیز پیرو واقعی خاندان پیغمبر آن تفضّلات را نازل کند، ما را هم به ایشان ملحق کند و از شفاعتشان برخوردار کند.

جهاد تبیین از خصوصیات بسیار برجسته فاطمه زهراست

حضرت آیت الله خامنه ای بیان داشتند: در میان خصوصیات برجسته و ممتاز فاطمه‌ زهرا سلام اللّه علیها یکی از خصوصیات بسیار برجسته جهاد تبیین فاطمه‌ زهراست.

ایشان تاکید کردند: در زمان ما بزرگترین کسی که جهاد تبیین کرد امام راحل بود. و بزرگترین کاری که با جهاد تبیین انجام گرفت کاری بود که امام بزرگوار ما انجام داد. با جهاد تبیین امام راحل کاری کرد که با هیچ وسیله‌ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دیگری، دیگران نه می توانستند بکنند نه امیدش را داشتند که بکنند، امام با زبان، با منطق.

رهبر معظم انقلاب افزودند: حکومت دیرپای فاسد ننگین دیکتاتوری و مستبدانه و سلطنتیِ ارثی را ازاله کرد و حکومت مردم‌سالاری اسلامی و دینی را سر کار آورد با جهاد تبیین.

هنر مداحی جزو مهم‌ترین بخش های قدرت نرم جامعه اسلامی است

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: امروز بار جهاد تبیین بر دوش شما مداحان اهل‌بیت است و جامعه مداح که بخشی از قدرت نرم جامعه اسلامی است باید وظیفه خود را بداند

ایشان تصریح کردند: هنر مداحی و موجودیتی به نام هیات، که محور هیات مداح است و واعظ، جزو مهم‌ترین بخش های قدرت نرم جامعه‌ اسلامی است.

قدرت نرم از قدرت سخت نافذتر و مؤثرتر است

رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: قدرتمندان عالم مثل آمریکا مثلاً بمب اتم دارند،‌ انواع و اقسام سلاح های پیشرفته را دارند، درعین‌حال مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها را می کنند برای هنر و سینما و هالیوود و تبلیغات.چون سینما قدرت نرم است. قصه‌نویسی، فیلم قدرت نرم است. این است که اثر می گذارد. قدرت سخت اثر آنی دارد، بعد از بین می رود.

آیت الله خامنه ای اضافه کردند: قدرت سخت یعنی اینکه آمریکا می‌آید ۲۰ سال در افغانستان می ماند، میلیاردها خرج می کند. آخرش هم با نفرت مردم مجبور به فرار از افغانستان می شود. این قدرت سخت است.

ایشان اظهار داشتند: قدرت سخت یعنی آمریکا می‌آید با تجهیزات کامل همه‌ عراق را تصرف می کند، حکومت عراق را ساقط می کند، خودش آنجا به جای حکومت می‌نشیند. حدود ۲۰ سال امروز منفورترین دولت در عراق عبارت است از دولت آمریکا.

رهبر معظم انقلاب در ادامه گفتند: شرکت در انتخابات وظیفه است. ایجاد احساس وظیفه نسبت به انتخابات وظیفه مهم مجاهدان جهاد تبیین است.

مبارزه با فساد نقطه قوت جمهوری اسلامی است

آیت الله خامنه ای بیان داشتند: برخی می‌خواهند این نقطه قوت را تبدیل به نقطه ضعف کنند. باید در مقابل دلسرد کنندگان مردم ایستاد. امام در مقابل دلسرد کنندگان مردم بدون ملاحظه می‌ایستاد.

جمهوری اسلامی در این چهل و چند سال بیش از آنکه به قدرت سخت متکی باشد، به قدرت نرم متکی بوده است

آیت الله خامنه ای با بیان اینکه قدرت نرم یعنی یک گروهی به ظاهر در اقلیت، اما دارای نفوذ معنوی می توانند دنیا را به خودشان متوجه کنند، یادآورشدند: امروز شما ببینید فلسطینی های مظلومی که سلاح دفاع از خودشان را ندارند، توانستند با مظلومیت خودشان، با صبر خودشان، با ایستادگی خودشان دنیا را متوجه به خودشان کنند. یعنی فاصله‌ بین قدرت سخت و قدرت نرم این قدر فاصله‌ زیادی است.

ایشان افزودند: جمهوری اسلامی در این چهل و چند سال، بیش از آنچه که به قدرت سخت متکی باشد، به قدرت نرم متکی بوده است. البته شما می دانید که من به تسلیحات، تسلیحات پیشرفته و منطبق با نیاز و مطابق با توانایی های دشمنان اعتقاد دارم و دنبال می کنم، اما عقیده‌ام این است، در کنار آن قدرت سخت و قدرت تسلیحاتی، باید تسلیحات فکری، تسلیحات زبانی و تسلیحات منطق قوی در بین ما گسترده بشود. این توقع ماست.

عده‌ای وانمود می‌کنند که انتخابات فایده‌ای ندارد

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنانشان اظهار داشتند: یک عده‌ای نمی خواهند این انتخابات آنچنانی که شایسته‌ این ملت است انجام بگیرد؛ تلاش می کنند مردم را مأیوس کنند، مردم را بی‌اعتماد کنند، وانمود کنند که انتخابات فایده‌ای ندارد، تأثیری ندارد.

ایشان اضافه کردند: در مقابل اینها باید جهاد تبیین سینه سپر کند، در مقابل اینها باید حقیقت را بیان کند، کسانی هستند که می خواهند حضور مردم در اداره‌ کشور که ثابت کننده‌ تحقق مردم‌سالاری دینی در کشور است، ضعیف بشود تا حرف امام بزرگوار دروغ دربیاید. هدفشان این است که وعده‌ الهی را مخالف واقع نشان بدهند.

رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: تلاش باید کرد در مقابل این حرکت خصمانه، این حرکت خصمانه است؛ هرکس با انتخابات مخالفت کند با جمهوری اسلامی مخالفت کرده، با اسلام مخالفت کرده. انتخابات یک وظیفه است. این یکی از کارهاست. امروز احساس وظیفه‌ نسبت به انتخابات یکی از کارهای نقد جامعه‌ مجاهد در جهاد تبیین است.

امام سجاد علیه‌السلام در صحیفه سجادیه مرزداران را دعا می‌کند؛ مرز دنیای اسلام امروز در غزه است

آیت الله خامنه ای بیان داشتند: با صحیفه‌ سجادیه مأنوس بشوید. صحیفه‌ سجادیه یک پدیده‌ عجیب در مکتب اهل‌بیت است.

ایشان در ادامه افزودند: شما ملاحظه کنید امام سجاد (سلام اللّه علیه) در صحیفه‌ سجادیه مرزداران را دعا می کند. مرزداران آن وقت چه کسانی بودند؟ سربازان بنی‌امیه و بنی‌عباس بودند، مرزدار، مرزدار است، مرز کشور اسلامی را دارد حفظ می کند؛ هر که هست؛ مرزدار را دعا می کند. اینها درس است برای ما.

رهبر معظم انقلاب تصریح کردند: مرز دنیای اسلام امروز در غزّه است، نبض دنیای اسلام امروز در غزّه می زند، آنها ایستاده‌اند در مقابل دنیای کفر، دنیای طاغوت، دنیای استکبار و در مقابل آمریکا.