هدست نانویی به بازار عرضه شد/صدای بهتر، وزن کمتر
هدست نانویی به بازار عرضه شد/صدای بهتر، وزن کمتر
یک شرکت سوئیسیِ سازنده ابزارهای جانبی رایانه و لوازم صوتی، یک هدست گیمینگ جدید به‌ نام G Pro X ۲ Lightspeed را به بازار عرضه کرد که دارای درایورهای صوتی از جنس گرافن است.

به گزارش گروه فناوری پیشرفته تیکنا، شرکت لاجیتک از یک دیافراگم گرافنی ۵۰ میلی‌متری برای درایور صوتی درون G Pro X ۲ استفاده کرده است، وزن این هدست ۲۵ گرم نیز سبک تر از مدل قبلی آن طراحی شده است.
کریس پیت مدیر اصلی محصولات سری محصولات لاجیتک G Pro گفت: با استفاده از گرافن می‌توانیم درایوری ایجاد کنیم که هم بسیار سخت و در عین حال سبک وزن باشد. این فناوری صدایی با وفاداری بالا با موج های بسیار کم ارائه می‌کند و به حرفه‌ای‌ها عملکردی را می‌دهد که به آن در بازی نیاز دارند.

لاجیتک فروش هدست گیمینگ G Pro X ۲ را ماه گذشته با قیمت ۲۴۹ دلار در آمریکا و ۲۶۹ یورو در اروپا آغاز کرده است. این شرکت سوئیسی تنها تولید کننده هدست با فناوری گرافن نیست. پیش از این شرکت اورا گرافن (Ora Graphene) نیز از گرافن برای تولید بلند و هدفون استفاده کرده است.

این شرکت با استفاده از کامپوزیتی حاوی گرافن، هدفونی موسوم به GQ را ساخته است. اورا گرافن، در این هدفون‌ها از درایور صوتی ۴۰ میلی‌متری استفاده کرده که صدا تولید می‌کند.

این هدفون به دلیل بهره‌مندی از گرافن، عملکرد جالب توجه و در عین حال قیمت پایینی نیز دارد. در این هدفون به جای این که از تک‌لایه گرافنی استفاده شود،

کامپوزیتی به کار برده شده که در آن هزاران لایه روی هم با استفاده از یک ماده اتصال‌دهنده قرار گرفته است. تولیدکنندگان هدفون از انواع مختلف مواد برای تولید محصول استفاده می‌کنند که هر یک از آن‌ها در تولید صدا امضای منحصربه‌فرد خود را دارند که ممکن است موجب تغییرات در صدا شوند؛ اما هدفون گرافنی شرکت اورا تعادل تونالی را در محدوده صوتی ایجاد می‌کند، این در عمل به چه معناست؟ به این معنی که صدای ایجاد شده توسط هدفون گرافنی واضح‌تر و با کیفیت‌تر بوده و از غنا و عمق خاصی نیز برخوردار است.