نیاز کشور به بذرهای اصلاح شده تأمین شد
نیاز کشور به بذرهای اصلاح شده تأمین شد
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی موفق شد بخشی از نیاز کشاورزی کشور به بذرهای اصلاح شده را با تولیدات داخلی تامین کند.

به گزارش گروه فناوری کشاورزی تیکنا، علیرضا سبحانی، مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه این مجموعه تامین کننده بذرهای اصلاح شده است، گفت: این شرکت اولین بذرهای اصلاح شده خربزه را در کشور تولید کرده است و در حال حاضر دارای مجوز رسمی و انحصاری تولید بذر خربزه اصلاح شده خاتونی و خربزه درگزی از موسسه اصلاح و تهیه نهال و بذر است.

وی در مورد تنوع بذرهای اصلاح شده تولیدی در این شرکت‌ دانش‎ بنیان اظهار داشت: بذرهای خربزه، پیاز، تیله سبز، لوبیا سبز، هندوانه آجیلی و ذرت شیرین از جمله بذرهای اصلاح شده هستند.

این فعال حوزه فناوری به عملکرد و خصوصیت کیفی برتر بذرهای اصلاح شده، قیمت مناسب‌تر، پشتیبانی و مشاوره در مقایسه با ارقام وارداتی اشاره کرد و گفت: کیفیت مطلوب میوه، شبکه‌بندی، رنگ مناسب یکنواختی، بازارپسندی از مهم‌ترین ویژگی‌های محصولات دانش‌بنیان این شرکت است.

سبحانی با یادآوری نمایندگان و عاملین فروش، سفارش‌های صورت گرفته توسط شرکت و حلقه کسب و کار ایجاد شده اشتغالزایی صورت گرفته توسط این مجموعه را بسیار بالا دانست.

وی تاکید بر اینکه حمایت‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری منجر به رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق می‌شود، عنوان کرد: حمایت‌های آن معاونت در جلوگیری از ورود بذرهای خارجی، جلوگیری از تولید بذرهای غیر مجاز و تقلبی، در نظر گرفتن تسهیلات مالی و ارائه وام به منظور توزیع بذر بین کشاورزان در رونق شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار تاثیرگذار است.