«نکونام» بازی را به مدیران استقلال باخت!
«نکونام» بازی را به مدیران استقلال باخت!
مدیرعامل پیشین استقلال با انتشار لیست خرید «جواد نکونام» از عملکرد علی خطیر انتقاد کرد.

به گزارش گروه ورزش تیکنا، در لیست اولیه جواد نکونام ۱۶ بازیکن که ۱۲ نفر از آن بازیکنان با ذکر نام مشخص هستند حضور دارد و از این لیست فقط آرمین سهرابیان و مهرداد محمدی در تیم فعلی استقلال حضور دارند.

سرپرست باشگاه استقلال با انتشار استوری در صفحه شخصی‌اش کنایه هایی به حسین قربان‌زاده، رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی و علی خطیر، سرپرست باشگاه استقلال زد. از لیست درخواستی نکونام تنها آرمین سهرابیان و مهرداد محمدی جذب شدند که در دوره مدیریت کریمی انجام شد.

در لیست جواد نکونام آرمین سهرابیان، سامان فلاح، عارف آقاسی، میلاد محمدی، سعید عزت اللهی، رضا اسدی، یاسین سلمانی، محمد حسین اسلامی، مهدی قائدی، محمد محبی، مهرداد محمدی، احسان پهلوان و ۴ بازیکن خارجی حضور داشت و از این لیست فقط ۲ بازیکن جذب شدند و تمدید با قایدی و محبی دو ستاره فصل گذشته استقلال نیز موفقیت آمیز نبود.

وضعیت بازیکنان مدنظر جواد نکونام و تاریخ قطعی شدن حضور آنها در تیم‌های دیگر را مشاهده می‌کنید:

رضا اسدی در تاریخ ۱۴ تیر، احسان پهلوان ۱۸ تیر، عارف آغاسی۲۲ تیر، سامان فلاح ۱۷ تیر(غیررسمی) و ۲۷ تیر(رسمی)، محمد محبی ۲۱ تیر و مهدی قایدی در ۱ مرداد تکلیفشان مشخص شد و به تیم‌های دیگر پیوستند.

حجت کریمی در تاریخ ۱۴ تیر ۱۴۰۲ از سمت خود استعفا داد و علی خطیر در ۱۷ تیر به سمت سرپرستی استقلال منصوب شد، یعنی از لحاظ تاریخ و آماری ادعای حجت کریمی درست است اما توافقات با این بازیکنان تا چه سطحی پیش رفته بود که چند روز پس از استعفای کریمی بازیکنان مدنظر استقلال یکی پس از دیگری راهی سپاهان و تراکتور شدند، آیا آنها به اعتبار کریمی منتظر استقلال مانده بودند؟در یکی از گفتگوهای نکونام در جمع خبرنگاران او اعلام کرد که مذاکرات را شخصا پیش برده است و با برادران محمدی و حسین زاده صحبت کرده است.

استقلال

نکته دیگری وجود دارد که تفکرات خطیر و کریمی یک اصل را دنبال می‌کند، هر دو آنها به دنبال صرفه جویی و اصلاح قراردادهای فصل قبل بودند.

یکی دیگر از عجایب مدیریتی باشگاه استقلال، امضای قرارداد با مهرداد محمدی و آرمین سهرابیان در دو زمان مختلف است، این بازیکنان یک بار در زمان حجت کریمی با استقلال قرارداد بستند و بار دوم در زمان علی خطیر با اصلاح قرارداد مجدد به استقلال پیوستند!

گویا مسیر انتقادهای مدیریتی ابعاد جدیدتری به خود گرفته است، اگر طبق روال گذشته صورت می‌گرفت هر مدیرعامل روند فعالیت و عملکرد مدیران پیشین را زیر سوال میبرد اما حجت کریمی در اتفاقی تازه مدیر بعدی را هم مورد انتقاد قرار داد.

استقلال در زمان علی خطیر ایمان، سلیمی، محمدرضا خالدآبادی، آریا بزرگر، سامان تورانیان و منتظر محمد را جذب کرد که منتظر محمد به صورت قرضی از استقلال جدا شد و بعید نیست این اتفاق برای برزگر و تورانیان هم تکرار شود.

عملکرد کلی مدیریت باشگاه استقلال، پیشین و فعلی در نهایت ماجرا به گونه‌ای بوده است که نقل و انتقالات خوبی را پشت سر نگذاشتند، آنها موفق به جذب هیچکدام از گزینه‌های خارجی نکونام نشدند، در تمدید ستاره‌های کلیدی ناکام بودند و اولویت اصلی بازیکنان داخلی جذب نشدند، تیمی که بازیکن تخصصی در پست وینگر ندارد ۴ دروازبان در اختیار دارد، بازیکنان مستعد و جوانی که جذب کرده است را به صورت قرضی در اختیار تیم‌های دیگر قرار می‌دهد و به دلیل عدم جذب بازیکنان جدید بازیکنان مازاد را مجدد به ترکیب تیم برمی‌گرداند بازنده بی چون و چرای نقل و انتقالات است.

انتهای پیام/