نوسازی ۳ درصد از پلاک‌های بافت فرسوده طبق برنامه چهارم شهرداری تهران
نوسازی ۳ درصد از پلاک‌های بافت فرسوده طبق برنامه چهارم شهرداری تهران
معاون شهرسازی و معماری منطقه ۱۵ از تحقق دستورالعمل ۷۲ ابلاغی برنامه چهارم شهرداری تهران با موضوع «نوسازی ۳ درصد از پلاك‌های بافت فرسوده شهر تهران» در ۳ ماه نخست  سال ۱۴۰۳ در این منطقه خبر داد.

به گزارش تیکنا، مهدی حضرتی گفت: در راستای ادامه روند تحقق دستورالعمل ۷۲  ابلاغی برنامه چهارم شهرداری تهران با موضوع «نوسازی ۳ درصد از پلاک‌های بافت فرسوده شهر تهران» طی ۳ ماهه نخست سال ۱۴۰۳ تعداد کل پروانه‌های صادر شده  در منطقه، ۲۳۹ فقره بوده که از این تعداد ۶۲ فقره پروانه ساختمانی در ۱۷۳ پلاک تجمیعی در بافت فرسوده منطقه ۱۵ صادر شد.

او به تمهیدات مدیریت شهری در موضوع گره گشایی نوسازی و تسریع روند صدور پروانه در محدوده بافت های فرسوده منطقه اشاره کرد و افزود: به منظور تشویق هرچه بیشتر مالکین بافت فرسوده، بیش از ۵۸ میلیارد ریال به مالکین تخفیف اعطا شده است.

حضرتی اضافه کرد: در سه ماهه نخست سال جاری، تعداد ۵۶ فقره گواهی ساختمانی نیز در محدوده بافت فرسوده صادر شده است که این گواهی ها با توجه به پروانه های صادره در سنوات گذشته مورد نیاز مالکین بافت فرسوده بوده است.

معاون شهرسازی و معماری منطقه در پایان با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در رابطه با نوسازی بافت های فرسوده در منطقه انجام شده است، اظهار امیدواری کرد: با بهره مندی از پتانسیل ها روند نوسازی املاک ریزدانه بافت فرسوده و ناپایدار در سطح منطقه تسریع و ارتقای کیفیت زندگی ساکنان را شاهد باشیم.