نهمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله برگزار می‌شود
نهمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله برگزار می‌شود
نهمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله(SEE۹)، اردیبهشت‌ماه سال جاری به همت پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش تیکنا، به نقل از پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، عبدالرضا سروقد مقدم ضمن اعلام مطلب فوق گفت: این کنفرانس با حضور پژوهشگران، مهندسان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با موضوع اصلی” زلزله و کلانشهرها؛ با تأکید بر زلزله تهران” برگزار خواهد شد.

دبیر برگزاری این کنفرانس با اشاره به برگزاری این کنفرانس طی روزهای ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، خاطرنشان کرد: در این کنفرانس مقالات علمی و پژوهشی با محوریت زلزله‌شناسی، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی زلزله و سازه و مدیریت خطرپذیری ناشی از زلزله ارائه خواهند شد.

وی همچنین از برگزاری کارگاه‌های تخصصی در محورهای مذکور و نیز نمایشگاهی تخصصی برای شرکت‌ها، بخش‌های دولتی و خصوصی، ارائه‌کنندگان تجهیزات یا خدمات شاغل در زمینه‌های: زلزله‌شناسی و لرزه‌شناسی، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی زلزله و سازه، مطالعات آسیب‌پذیری، بهسازی لرزه‌ای، تجهیزات نوین ارتقای عملکرد لرزه‌ای سازه‌ها، اب زار گذاری و سنجش رفتار سازه‌ها، مدیریت کاهش خطرپذیری لرزه‌ای، تجهیزات قابل استفاده در مطالعات و برداشت‌های زمینی و هوایی در مطالعات و برنامه‌ریزی‌های مرتبط با موضوع و سایر امکانات لازم در زمان بحران ناشی از زلزله خبر داد.

سروقد مقدم در پایان، ضمن دعوت از کلیه علاقمندان برای شرکت در کنفرانس SEE۹، خاطرنشان کرد: این کنفرانس با توجه به حضور اساتید و متخصصان از سراسر جهان و نیز متخصصان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی کشور، امکانات مطلوبی برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی و حرفه‌ای در زمینه‌های یادشده و ارائه به جامعه فنی و مهندسی کشور فراهم خواهد کرد.

گفتنی است که نهمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله (SEE۹)، به دو زبان فارسی و انگلیسی برگزار و مقالات در دو قالب شفاهی و پوستر ارائه خواهند شد.

همچنین برای کسب هرگونه اطلاعات بیشتر می‌توان به پایگاه اینترنتی دبیرخانه دائمی کنفرانس به نشانی: www.seeconferences.ir مراجعه کرد.