نمادهای فرهنگی کردستان افتخاری برای ایران است
نمادهای فرهنگی کردستان افتخاری برای ایران است
ضرغامی با بیان اینکه کردستان مهد فرهنگ، هنر و تمدن ایران زمین و خود ایران است، افزود: این استان نمادهای ارزشمند فرهنگی و تمدنی زیادی دارد که افتخاری برای ملت ایران است.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر تیکنا، ضرغامی با بیان اینکه کردستان مهد فرهنگ، هنر و تمدن ایران زمین و خود ایران است، افزود: این استان نمادهای ارزشمند فرهنگی و تمدنی زیادی دارد که افتخاری برای ملت ایران است.

عزت‌الله ضرغامی روز شنبه در بدو ورود به استان کردستان در جمع خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: حوزه میراث فرهنگی در استان کردستان بسیار غنی است و ما امروز برای پیگیری ماموریت‌های وزارتخانه‌ای و به دعوت نمایندگان مجلس و هماهنگی استاندار از شهرهای مختلف بازدید خواهیم کرد.

وی ادامه داد: علی رغم اینکه در اول انقلاب دشمنان نگاه پرطمعی به این استان داشتند اما با سلحشوری و هوشیاری مردم این دیار توطئه‌های دشمنان خنثی شد و ما امروز وظیفه داریم عقب ماندگی تاریخی این استان را جبران کنیم و در همین سفر موارد متعددی بویژه در حوزه گردشگری بررسی خواهد شد.

توصیه وزیر به زائران اربعین برای تردد از مرز باشماق

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به انتخاب مرز باشماق برای دومین سال به عنوان مقصد زائران اربعین اشاره و اظهار کرد: توصیه ما به زائران اربعین این است که کردستان و مرزهایی همانند باشماق را برای تردد انتخاب کنند چرا که هم هوای مناسب تری دارد و هم فرصت مناسبی برای آشنایی با ظرفیت‌های گردشگری این منطقه است.

ضرغامی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های ما جایگزینی مسیرهای گردشگری است، گفت: به زائران و گردشگران توصیه می کنیم به جای تردد از مسیرهایی که جا افتاده و شلوغ است از مسیرهایی همانند مرز باشماق استفاده کنند.

کردستان از لحاظ طبیعی و توریسم یک استان استثنایی است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: همه جای ایران مقصد گردشگری و دارای ظرفیت‌های طبیعی و میراثی فراوان است اما کردستان یک استان استنایی به لحاظ طبیعی و توریسم است و به لحاظ مرزی می تواند ظرفیت خوبی برای زائران باشد.

سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همزمان با سومین روز هفته دولت و به‌منظور بازدید از چند پروژه شاخص گردشگری و بررسی وضعیت مرز باشماق مریوان به استان کردستان سفر کرد.

بازدید از ۲ پروژه هتل شادی ٢ سنندج و مجتمع گردشگری الماس غرب از جمله‌ برنامه‌های این سفر یک روزه است.

سیدعزت‌الله ضرغامی در ادامه سفر خود به این استان، عازم شهرستان مریوان شده و ضمن حضور در مرز بین‌المللی باشماق در جریان روند ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی قرار می‌گیرد.

حضور در منطقه جهانی هورامان و بازدید از اقامتگاه‌های بوم‌گردی و کارگاه‌های صنایع‌دستی از دیگر برنامه‌های وزیر میراث‌فرهنگی به استان کردستان است.