نسخه قدرتمندتر ربات انسان‌نمای «اطلس» معرفی شد
نسخه قدرتمندتر ربات انسان‌نمای «اطلس» معرفی شد
شرکت بوستون دینامیک پس از اعلام بازنشستگی ربات انسان نمای اطلس، از یک نسخه قدرتمندتر، چابک تر و کاملا برقی آن رونمایی کرد.

به گزارش تیکنا، به نقل از نیواطلس، این ربات که ظاهری ترسناک دارد هم اکنون قرار است در خط تولید شرکت خودروسازی هیوندای استفاده شود. بوستن دینامیک در هفته جاری اعلام کرد ربات اطلس را بازنشسته می کند. این ربات با کمک مجموعه ای از محرک های هیدرولیک اعضای بدنه اش را حرکت می داد. همانطور که شرکت های مختلف مانندUnitree نشان داده اند مفصل های موتوری بسیار سبک تر و کوچک تر از نمونه های هیدرولیکی هستند و علاوه بر آن احتمال نشتی نیز ندارند.

درهمین راستا بوستن دینامیک نسخه تمام الکترونیک اطلس را معرفی کرد. هرچند هنوز مشخصات دقیق ربات مشخص نیست اما شرکت سازنده مدعی است این ابزار قدرتمندتر،چابک تر و حتی ماهرتر از اطلس هیدولیکی است. همچنین ربات انسان. نمای جدید طوری طراحی شده تا طوری حرکت کند که وظیفه خود را به کارآمدترین شیوه انجام دهد. بوستون دینامیک درباره این ربات نوشته است: اطلس به شیوه ای حرکت می کند که فراتر از قابلیت های انسان است.

علاوه بر آن چند گیره قابل تعویض جدید برحسب نیازهای کاربر برای ربات ابداع می شود. یکی از نخستین مشتریان این ربات شرکت هیوندای است که اطلس جدید را در خطوط تولید خودروهایش در چند سال آینده آزمایش می کند.

هنوز مشخص نیست ربات جدید چه زمان برای مصارف تجاری وسیع تر عرضه می شود.