نخستین پردیس فناوری صنایع خلاق و فرهنگی مناطق کم برخوردار کشور در سمنان ایجاد می‌شود
نخستین پردیس فناوری صنایع خلاق و فرهنگی مناطق کم برخوردار کشور در سمنان ایجاد می‌شود
با انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و خانه احسان محله ناسار و اسفنجان سمنان، نخستین پردیس فناوری صنایع خلاق و فرهنگی مناطق کم‌برخوردار کشور در سمنان ایجاد می‌شود.

به گزارش گروه زیست بوم فناوری و نوآوری تیکنا، با انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و خانه احسان محله ناسار و اسفنجان سمنان، نخستین پردیس فناوری صنایع خلاق و فرهنگی مناطق کم‌برخوردار کشور در سمنان ایجاد می‌شود.

این تفاهم‌نامه همکاری میان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و خانه احسان محله ناسار و اسفنجان سمنان با هدف ایجاد پردیس فناوری صنایع خلاق و فرهنگی در خانه احسان امضاء و مبادله شد .

داود مداح، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: این تفاهم‌نامه همکاری با هدف ایجاد بستری مناسب برای بهره‌مندی محله‌های کم برخوردار از ظرفیت پارک علم و فناوری و شکوفایی خلاقیت و جذب نوجوانان و جوانان مستعد به‌سوی فعالیت‌های دانایی محور و ایجاد اشتغال منعقد شد.

عبدالعلی ملحی، مدیر خانه احسان سمنان نیز با بیان اینکه راه‌اندازی پردیس فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی به منظور هدایت ایده‌های نوآوران و اشتغال زایی در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق می‌تواند بسیار اثرگذار باشد گفت: کمک به افزایش ثروت، حمایت از تکمیل فرآیند تبدیل ایده به محصول، حمایت از ایجاد و توسعه واحدهای فناور، کمک به حل مسائل منطقه از طریق بهره‌مندی از توان نخبگان و متخصصان، جذب کارآفرینان و ایجاد اشتغال، بخشی از اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است .

گفتنی است، اعتبار ۵ ساله این تفاهم‌نامه با توافق طرفین قابل تمدید است.