نخستین بوت‌کمپ ستاپ با هدف حمایت از ایده‌های تربیتی آموزشی برگزار شد
نخستین بوت‌کمپ ستاپ با هدف حمایت از ایده‌های تربیتی آموزشی برگزار شد
مدیرعامل ستاپ ضمن اعلام خبر برگزاری نخستین بوت‌کمپ ستاپ گفت: در این رویداد به برترین ایده‌ها با هدف حل مشکلات حوزه تربیت و آموزش، ۶۰۰ میلیون تومان سرمایه پیش‌بذری تعلق گرفت.

به گزارش گروه زیست‌بوم فناوری و نوآوری تیکنا، سیدحسام نوربخش، مدیرعامل ستاپ، با اعلام این خبر اظهار داشت: بوت‌کمپ ستاپ با هدف حمایت از ایده‌های تربیتی آموزشی و با مشارکت مراکز نوآوری و شتاپ دهنده‌های زیست بوم تعلیم و تربیت برگزار شد.

وی افزود، از محور‌های اصلی این رویداد استارتاپی، اعتبارسنجی ایده‌های آموزشی تربیتی، هدفگذاری، برنامه‌ریزی و تدوین نقشه‌راه، آموزش مهارت‌های کسب و کار، شبکه‌سازی و شکل‌گیری ارتباطات سازنده بود.

بوت‌کمپ ستاپ

مدیرعامل ستاپ گفت، مراحل برگزاری بوت‌کمپ به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده بود تا پس از دریافت ایده‌ها و اتمام آموزش‌های اولیه، در مدت ۲ روز، برگزاری کارگاه، منتورینگ، تیم‌سازی و… زیر نظر رهیار‌ها انجام شود.

نوربخش افزود: در این رویداد تیم‌هایی از استان‌های مختلف کشور؛ اصفهان، قم، تبریز، همدان و… شرکت کرده‌بودند و افرادی که شرایط حضور در بوت‌کمپ را نداشتند، به صورت مجازی ایده خود را ارائه نمودند.

مدیرعامل ستاپ در ادامه تصریح کرد، از بین ۳۵۰ طرح رسیده به دبیرخانه رویداد ستاپ، ۱۵۰ ایده دریافت شد که ۱۷ ایده مستعد حضور در بوت‌کمپ ستاپ شناخته شدند.

وی افزود: در پایان این بوت‌کمپ ضمن ارزیابی ایده‌‌ها ارائه‌شده، ۶ ایده‌ برتر این حوزه از نگاه داوران موفق به دریافت ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه پیش‌‌بذری شدند.

گفتنی‌است بوت‌کمپ‌ها معمولاً دوره‌های آموزشی فشرده و کاملا مهارتی هستند که افراد با شرکت در آن‌ دانش کاربردی را در زمینه‌ای مشخص به صورت تخصصی به دست می‌آورد و سپس می‌تواند به صورت حرفه‌ای وارد آن حوزه شود.

انتهای پیام/