مقاومت یمن فخر اسلام در دفاع از غزه است
مقاومت یمن فخر اسلام در دفاع از غزه است
مردانی با تاکید بر اینکه یمنی که روزی ۱۵ کشور عربی به او حمله کردند، امروز فخر اسلام و مسلمین در دفاع از مردم مظلوم غزه است، گفت: رژیم صهیونیستی دو روز پیش خطای احمقانه ای کرد و یکی از سرداران جبهه ی مقاومت، سردار سید رضی موسوی را به شهادت رساند.

به گزارش گروه سیاست و حکمرانی تیکنا، محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در چهارمین رویداد بین المللی مقاومت و جهان آینده با درود بر همه شهدای مقاومت در طول تاریخ، بالاخص بر کودکان و زنان شهید غزه، اظهار داشت: مقاومت از کلیدواژه هائی است که به یُمن جمهوری اسلامی عالمگیر شده است اما، بنیان و اساس مقاومت اسلامی تاریخی به بلندای تاریخ اسلام دارد.

وی با بیان اینکه “مقاومت” یک دستور اسلامی است، ادامه داد: انقلاب اسلامی ثمره مقاومت اسلامی بود. اگر نگاهی به روند شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی بیاندازیم می بینیم که چقدر صبوری شده است. از سال ۱۳۴۱ و مخالفت امام با خدعه نظام ستم شاهی که در قالب انقلاب سفید مطرح شده بود، تا وقایع ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، یعنی سخنرانی جانانه امام در مخالفت با لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی که منجر به دستگیری و تبعید امام شد، تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷، این مقاومت اسلامی و امید به نصرت الهی بود که جریان مومن و انقلابی را به پیروزی رساند و در حوادث بعد از انقلاب هم از جمله در دفاع مقدس بر دشمنان برتری داد.

مردانی با اشاره به اینکه وقتی در سال ۹۴ مقام معظم رهبری فرمودند که “اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید” برخی تشکیک کردند، بخصوص که همانطور که همگان می دانند دهه ۹۰ اتفاقا دهه ای بود که گفتمان دولت مستقر “سازش” و در واقع “پافشاری بر مذاکره با کدخدا” بود و برخی از ناظرین خارجی در محاسبه ای اشتباه گفتمان دولت را نشانه ضعف نظام تفسیر کرده بودند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با تاکید بر اینکه در فراز و فرودهائی که انقلاب اسلامی بعد از آن سال به خود دید به ویژه در جریان اغتشاشات سال ۱۴۰۱ ، معاندین نظام که در توهم پیروزی بودند با تمسخر می گفتند: شما که قرار بود اسرائیل را نابود کنید؟ چه شد؟ افزود: حالا امروز همان افراد مصاحبه می کنند و می گویند. جمهوری اسلامی و مقاومت اسلامی را نمی توان از بین برد، اما اسرائیل رفتنی است.

وی با اشاره به اینکه ملت فلسطین با تمام قوا پایداری میکند نه تنها در برابر بمب، موشک، هواپیما، بلکه در برابر نبود سوخت، نبود غذا و حتی در برابر بی آبی، گفت:  پایداری از همان شاخصه های قرآنی است که موجب جلب نصرت خداوند می شود.

مردانی ادامه داد: تجربه ی جمهوری اسلامی در دهه نود تجربه ای گرانسنگ برای ملت عزیز ایران و امت اسلام بوده و هست. تجربه گفتمانی که امیدش به قرارداد با کدخدا بیشتر از اتکایش به  نصرت خداوند و به عزم و اراده نیروهای خودی بود. بر خلاف گفتمان سیاسی دولت در دهه نود در کشور ما که راه نجات و پیشرفت کشور را “سازش” قلمداد می کرد، قرآن کریم در آیات متعددی از سازش ( و در واقع سازش ذلیلانه) نهی می کند و از نصرت و کمک قطعی خود به مومنین که در واقع اعضای مقاومت اسلامی در برابر مستکبرین هستند سخن می گوید.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه قضایای اخیر غزه اگرچه قلب همه مسلمین و بلکه انسان های جهان را به درد آورد اما به برکت خون کودکان و زنان مظلوم غزه امروز همه ی مردم جهان علیه رژیم صهیونیستی هم صدا شده اند، تصریح کرد: امروز از شرق تا غرب عالم تظاهرات چندصدهزار نفری و میلیونی علیه رژیم صهیونیستی برگزار می شود.

وی افزود: امروز جهان اسلام و آزدیخواهان جهان موفق شده اند شرکت های حامی رژیم صهیونیستی را از پای درآروند. امروز ملت های مسلمان فرق بین حکومت های دست نشانده و حکومت ها و جریان های اصیل اسلامی را به خوبی فهمیده اند.

مردانی تاکید کرد: یمنی که روزی ۱۵ کشور عربی به او حمله کردند! امروز فخر اسلام و مسلمین در دفاع از ملت مظلوم غزه است. امروز دولت ها دیگر نمی توانند بگویند آنچه در مورد شکل گیری رژیم صهیونیستی و کشتار زنان و کودکان فلسطینی برای تشکیل این حکومت جعلی گفته می شود، دروغ است، زیرا مردم جهان می بینند که چگونه یک دولت جعلی در قرن بیست و یکم و در مقابل دوربین ها انواع جنایات جنگی را مرتکب می شود.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به اینکه ضربه ی کارساز عملیات طوفان الاقصی باعث شد آنچه ما به واسطه ی ایمان خود به قرآن و ائمه ی معصومین و همچنین اطمینان به عزم و اراده ی نیروهای مقاومت، به آن مطمئن بودیم از زبان سیاسیون و تحلیلگران غربی و شرقی و حتی خود صهیونیستها شنیده شود، ادامه داد: ایهود باراک نخست وزیر سابق رژیم کودک کش صهیونیستی می گوید که یهودیان تاکنون بیش از ۸۰ سال حکومت نکرده اند. این نگرانی وجود دارد که این نفرین دامن حکومت فعلی را هم بگیرد. نتانیاهو مسئول بزرگترین شکست تاریخ اسرائیل است.

وی در ادامه گفت: نفتالی بنت، نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی نیز گفته است که وضعیت امروز اسرائیل بی سابقه و در آستانه فروپاشی است. بنی گانتس، وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی هم تاکید کرده است که احتمالا مساحت اسرائیل بسیار کوچک گردد و تنها به شهر کوچک الخضیره در نزدیکی حیفا و گدیرا در تلاویو محدود شود.

مردانی با اشاره به اینکه بالندگی امروز مقاومت فلسطین بعنوان شاخه ای از شجره طیبه مقاومت اسلامی، مرهون حکمت و حمایت امامین انقلاب اسلامی و شهدای عزیز راه قدس از جمله سیدالشهدای مقاومت سردار رشید سپاه اسلام، سردار سلیمانی است که اتفاقا این روزها روزهای سالگرد شهادت ایشان است، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی دو روز پیش خطای احمقانه ای کرد و یکی از سرداران جبهه ی مقاومت، سردار سید رضی موسوی را به شهادت رساند.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه شهادت این شهید بزرگوار ایشان را به آرزوئی که شهید سلیمانی وعده اش را به ایشان داده بود رساند، گفت:  ان شا الله مردم منطقه برکات خون این شهید بزرگوار را به عینه خواهند دید. آینده مقاومت نیازمند پایداری و قوی بودن است و برای قوی بودن و تاثیرگذار بودن باید این اتفاقات را جدی گرفت. آینده مقاومت روشن است و کارآمدی حکمرانی در کشورهای اسلامی به کمک مقاومت در رسیدن به اهداف متعالی‌اش خواهد آمد.