معاون علمی رییس جمهور: جایزه‌ای با نام دکتر روستاآزاد ایجاد شود
معاون علمی رییس جمهور: جایزه‌ای با نام دکتر روستاآزاد ایجاد شود
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان با یادی از دکتر روستاآزاد به عنوان سرمایه‌های کشور، خواستار ایجاد جایزه‌ای با نام دکتر روستاآزاد با هدف گرامیداشت و زنده نگه داشتن جریان علم و پژوهش شد.

به گزارش گروه زیست بوم فناوری و نوآوری تیکنا، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در همایش دانشگاه و حکمرانی که امروز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، با اشاره به گرامیداشت مرحوم دکتر روستاآزاد، رییس اسبق این دانشگاه گفت: من ۲۷ ساله بودم که هیأت علمی دانشگاه شریف شدم. دکتر روستاآزاد در آن زمان معاون پژوهشی دانشگاه شریف بود و از من خواست مسئولیت برگزاری همایش های دانشگاه را بر عهده بگیرم.

وی افزود: دکتر روستاآزاد انسان بسیار مهربان و گشاده آغوشی برای همه بود، دکتر روستاآزاد با بی آر تی به دانشگاه و منزل تردد می کرد. تواضع و خاکساری وی از ویژگی های شاخص ایشان بود.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: وی بیش از ۲۰ سال قبل مفاهیمی همچون نفوذ جریان فناوری به دانشگاه و ترویج تبدیل علم به ثروت را مطرح می کرد. در آن زمان چیزی به اسم معاونت علمی، فناوری و عرصه دادن به دانش بنیان ها اصلا مطرح نبود.

معاون رییس جمهور بزرگترین ویژگی مرحوم دکتر روستاآزاد را خستگی ناپذیری ایشان عنوان و اظهار داشت: تمام تلاش ایشان این بود که تمام کاری را که می‌کند برای خدا باشد و برای خدا زندگی کردن در زندگی و رفتار و منش وی موج می زد.

وی بیان کرد: سرمایه های کمی در کشور داریم که با این درخشش فعالیت داشته باشند؛ جای آن دارد که بنیادی حول منش و رفتار ایشان ایجاد و جایزه ای با نام دکتر روستاآزاد برای گرامیداشت و زنده نگه داشتن جریان علم و پژوهش ایجاد شود.