معافیت کادر درمان در مناطق محروم از پرداخت مالیات
معافیت کادر درمان در مناطق محروم از پرداخت مالیات
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، به تشریح موضوعات مورد بررسی و مصوب در نشست روز گذشته کمیسیون پرداخت.

به گزارش گروه سیاسی تیکنا، سلمان اسحاقی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از بررسی تبصره‌های ارجاعی لایحه بودجه ۱۴۰۳ کل کشور برای ارائه گزارش به کمیسیون تلفیق خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون، با هدف افزایش ارتقای انگیزه کادر درمان برای حضور در مناطق محروم، حقوق و مزایای شاغلان گروه سلامت در مناطق محروم و همچنین کارانه پزشکان و اعضای هیأت علمی بالینی تمام وقت جغرافیایی از پرداخت هر گونه مالیات معاف شدند.

وی افزود: همچنین برای حصول اطمینان از اینکه سهم واردات دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی و شیرخشک مخصوص اطفال در ردیف خاص دیده شود، تصمیم گرفتیم از محل ۱۰ میلیارد یورو سهم واردات کالاهای اساسی؛ سهم واردات دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی و شیرخشک مخصوص اطفال ۳.۶ میلیارد یورو تعیین شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به سایر موارد مطروحه در نشست روز گذشته کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اشاره کرد و افزود: با توجه به تعداد ۵۷۰ هزار نفر پرسنل دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و ارائه خدمات بهینه به آحاد جامعه و دستور رئیس جمهور برای پرداخت فوق العاده خاص به اعتباری حدود ۷ هزار میلیارد تومان نیاز است که مقرر شد در بودجه به آن توجه ویژه داشته باشیم.

وی یادآور شد: بر اساس یکی دیگر از مصوبات کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، به سازمان اورژانس کشور اجازه داد شد برای خرید ۳ هزار دستگاه آمبولانس اقدام کند و اعتبار این موضوع هم از طریق دریافت عوارض یک درصد از فروش خودرو و موتورسیکلت داخلی و وارداتی که مستقیماً به حساب سازمان اورژانس کشور واریز می‌شود، تأمین گردد. ضمن اینکه آمبولانس‌ها صرفاً در پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ به کار گرفته می‌شوند.

اسحاقی همچنین گفت: برای اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی خدمات بهتری ارائه کنند، شرکت‌های پخش تأمین کننده، داروخانه‌ها و سازمان‌های بیمه‌ای مکلف شدند هزینه دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی را به حساب جداگانه ای که دانشگاه اعلام می‌کند، واریز کنند تا بتوان این موضوع را به راحتی مدیریت کرد.