مصرف برق در تهران تا حد محسوسی کاهش یافت
مصرف برق در تهران تا حد محسوسی کاهش یافت
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران گفت: همزمان با تغییر ساعت کاری ادارات در تهران مصرف برق در این شهر تا حد محسوسی کاهش یافته است.

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، مسعود عزیزی اظهار کرد: بررسی داده‌های حاصل از کنتور‌های هوشمند نشان‌دهنده آن است که تغییر ساعت اداری منجر به تغییر محسوس مصرف برق شهر تهران در ساعت اوج بار میان‌روز شده است.

وی با قدردانی از اداره‌ها و نهاد‌های اجرایی که همکاری لازم را در اجرای مصوبه هیئت وزیران مبنی بر لزوم کاهش مصرف برق بخش اداری داشته‌اند، اعلام کرد: تعداد معدود از اداره‌هایی که اقدام به کاهش مصرف نکرده‌اند، مطابق اختیارات قانونی برخورد لازم صورت‌گرفته است.

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران خاطرنشان کرد: اشتراک برق اداره‌های پرمصرفی که نسبت به اجرای مصوبه هیئت وزیران بی‌توجه بوده‌اند قطع شده و وصل مجدد اشتراک این مشترکان منوط به تعهد کتبی بالاترین مقام مسئول سازمان مربوطه است.

عزیزی اجرای طرح پرداخت پاداش به مشترکان خانگی را ابتکاری ارزنده توسط وزارت نیرو دانست و ادامه داد: اجرای این طرح همه مشترکان حتی مشترکان پرمصرف می‌توانند در صورت کاهش مصرف برق نسبت به سال گذشته مشمول پاداش ریالی تا سقف ۲،۰۰۰ تومان به‌ازای هر کیلووات‌ساعت دریافت کنند.

سخنگوی صنعت برق هم  روز گذشته گفت: میزان مصرف برق در کشور امروز (سه شنبه) با عبور از مرز ۶۶ هزار مگاوات، به ۶۶ هزار و ۶۵ مگاوات رسید.

مصطفی رجبی مشهد افزود: شبکه برق کشور پایدار است و با توجه به افزایش دمای نسبی در کشور شاهد افزایش مصرف قابل توجهی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هستیم.

وی گفت: میزان مصرف برق کشور امروز رشد مصرف بیش از ۹ درصد را نسبت به روز مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

انتهای پیام/