مشارکت ۳۸۰۰ دانش آموز و معلم خراسان جنوبی در طرح همیار انرژی
مشارکت ۳۸۰۰ دانش آموز و معلم خراسان جنوبی در طرح همیار انرژی

به گزارش تیکنا، رحمان محمودی، مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی، امروز یکشنبه ۶ فروردین در این مراسم گفت: جمهوری اسلامی ایران علی رغم دارا بودن دومین ذخایر گازی و سومین تولید کننده گاز جهان، متأسفانه چهارمین مصرف کننده گاز نیز در سطح جهان به شمار می‌رود که این موضوع ضرورت فرهنگ سازی برای بهینه سازی […]

به گزارش تیکنا، رحمان محمودی، مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی، امروز یکشنبه ۶ فروردین در این مراسم گفت: جمهوری اسلامی ایران علی رغم دارا بودن دومین ذخایر گازی و سومین تولید کننده گاز جهان، متأسفانه چهارمین مصرف کننده گاز نیز در سطح جهان به شمار می‌رود که این موضوع ضرورت فرهنگ سازی برای بهینه سازی مصرف را دو چندان می‌کند.

وی افزود: شرکت گاز خراسان جنوبی با همکاری آموزش و پرورش استان در نظر دارد با استفاده از ظرفیت فرهنگی و آموزشی و مشارکت حدود ۳ هزار و ۸۰۰ دانش آموز و معلم در سطح استان، طرح همیار انرژی را در مدارس استان به اجرا رساند.

محمودی با اشاره به مشارکت واحد بهینه سازی مصرف انرژی و روابط عمومی شرکت گاز استان در فرهنگ سازی این طرح افزود: آموزش و پرورش به عنوان نهاد فرهنگ سازی، مروج ارزش‌ها و پاسدار فکر و اندیشه نوجوانان با ورود به عرصه بهینه سازی مصرف می‌تواند نقش موثری در صرفه جویی مصرف گاز داشته باشد.

سید علیرضا موسوی نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز گفت: استفاده از ظرفیت کاربردی جامعه فرهنگیان به عنوان سفیران انرژی در زمینه فرهنگ سازی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در مراکز آموزشی می‌تواند ارزش آفرین باشد.

وی افزود: آموزش دانش آموزان دوره‌های تحصیلی به منظور نسلی آشنا به منابع انرژی و ارتقاء سطح دانش خانواده ها، در قالب همیارانرژی و فرهنگ سازی مصرف بهینه از جمله اهداف این تفاهم نامه به شمار می‌رود.

گفتنی است؛ شرکت گاز استان خراسان جنوبی در طرح آموزشی سفیر ایمنی و انرژی سال گذشته موفق به آموزش استفاده ایمن و بهینه از گاز طبیعی برای بیش از ۷۵ هزار نفر در سطح استان شد.

انتهای پیام/