مسکن رایگان به خانواده‌های دارای فرزندان چهارقلو به بالا واگذار می‌شود
مسکن رایگان به خانواده‌های دارای فرزندان چهارقلو به بالا واگذار می‌شود
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: به خانواده‌هایی که صاحب فرزندان چهارقلو به بالا می‌شوند به صورت رایگان مسکن تعلق می‌گیرد.

به گزارش گروه اقتصاد ایران و جهان تیکنا، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با حضور در بیمارستان بقیه الله(عج) ضمن عیادت از مادر جوان مینودشتی که صاحب فرزندان پنج قلو شده است، با اشاره به ضرورت تامین مسکن خانواده های دارای فرزندان چندقلو افزود: در بودجه سال ۱۴۰۲ مقرر گردیده برای خانواده های دارای فرزندان ۴قلو به بالا، مسکن رایگان واگذار شود که این قانون، مجزا از قانون جوانی جمیت می باشد، چرا که در قانون جوانی جمعیت، والدین مکلف هستند به صورت اقساط هزینه مسکن را بپردازند، اما در این طرح ویژه، واگذاری مسکن به خانواده ۴قلوها و بیشتر، به صورت کاملا رایگان انجام می شود.

خزعلی در ادامه این دیدار با حضور در بخش زنان و زایمان بیمارستان بقیه الله(عج) با تعداد دیگری از مادران از جمله ۳ مادر دارای فرزندان دو قلو نیز گفتگو و در جریان درمان و سلامت آنها قرار گرفت.

گفتنی است زوج مینودشتی، که دارای یک فرزند پسر ۶ ساله بودند، روز گذشته صاحب فرزندان پنج قلو شدند که در بخش نوزادان(NICU) تحت مراقبت های ویژه هستند و اسامی این فرزندان نیز بنا به نامه تقدیمی این زوج به رهبر معظم انقلاب به نام های زهرا، سارا، مریم، احمد و محمد نامگذاری شده است.

انتهای پیام/