مردم تهران از اتراق در کنار رودخانه‌ها خودداری کنند
مردم تهران از اتراق در کنار رودخانه‌ها خودداری کنند
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از صدور مجدد هشدار نارنجی هواشناسی در شمال، غرب و جنوب استان خبر داد و گفت: شهروندان مطلقاً کنار رودخانه‌ها اتراق نکنند و از استقرار در ارتفاعات بپرهیزند.

به گزارش گروه جامعه تیکنا؛  حامد یزدی مهر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران عصر دوشنبه از صدور هشدار مجدد نارنجی توسط سازمان هواشناسی خبر داد و اظهار داشت: طبق اعلام هواشناسی احتمال وقوع دو سامانه بارشی و وزش باد شدید برای استان تهران پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه در سامانه بارشی استان تهران نیمه شمالی استان، رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید گاهی خیلی شدید مورد انتظار است گفت: همچنان تاکید می‌شود که شهروندان از تردد یا اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و حتی گذر از بستر این آب راه‌های فعال یا غیرفعال خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران به آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان اشاره کرد و عنوان داشت: هشدار به تمام دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران ابلاغ شده و همگی در آماده باش کامل قرار گرفته اند.

وی در ادامه به احتمال وقوع سامانه دوم مبنی بر ناپایداری جوی و احتمال طوفان لحظه‌ای اشاره کرد و بیان داشت: وقوع این سامانه در استان تهران به‌ویژه در مناطق غربی و جنوبی پیش بینی شده است، لذا از همه ساکنان این مناطق می‌خواهیم خودداری از فعالیت‌های کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک به دلیل خطر تندبادهای لحظه ای، رعدوبرق و صاعقه و پرهیز از انجام امور ساختمانی و تعمیرات بر روی برج‌ها و دکل‌ها و سازه‌های موقت را در دستور جدی کار قرار دهند.

یزدی مهر همچنین به مستحکم سازی تابلوهای تبلیغاتی، سازه های موقت و سست تاکید کرد و گفت: مردم در تردد جاده‌ای به ویژه در گذرگاه‌های کوهستانی به دلیل وزش متناوب باد احتیاط لازم را داشته و در صورت امکان از تردد خودداری کنند.