مخالفت ها با دستمزد ۵۶ میلیارد دلاری «ایلان ماسک»
مخالفت ها با دستمزد ۵۶ میلیارد دلاری «ایلان ماسک»
صندوق ثروت نروژ که یکی از سهامداران بزرگ تسلا است، اعلام کرد علیه تصویب پرداخت بسته دستمزد ۵۶ میلیارد دلاری ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی این شرکت رای خواهد داد.

به گزارش تیکنا و به نقل از رویترز، قرار است سهامداران این شرکت خودروسازی در هفته جاری درباره دستمزد ایلان ماسک رای گیری کنند. البته پیش از این نیز قاضی دادگاهی در دلاور این بسته را رد کرده بود.

صندوق ثروت نروژ هشتمین سهامدار بزرگ تسلا است. بسته دستمزد ماسک که بیشترین میزان پرداختی به یک مدیر ارشد شرکت در آمریکا است، در سال ۲۰۱۸ میلادی تایید شد اما سال جاری میلادی یک قاضی آن را رد و اعلام کرد مبلغ مذکور برای سهامداران ناعادلانه است.

این صندوق اعلام کرد از ارزش افزوده ای که تحت رهبری ماسک در شرکت ایجاد شده، قدردانی می کند اما همچنان درباره این پاداش و فقدان کاهش ریسک فردی و موارد دیگر نگران است. در سال ۲۰۱۸ میلادی نیز صندوق ثروت نروژ علیه این بسته دستمزد رای داده بود.

ماسک نیز در واکنش به این امر در یک پست شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد تصمیم صندوق ثروت نروژ جالب نیست و اعلام کرد اگر صندوق واقعا مؤلفه‌های تشکیل دهنده را بررسی کند، متوجه می شود که پشتیبانی گسترده به نفعش خواهد بود.