مجوز واردات خودرو در راستای نوسازی ناوگان خودرویی پلیس است
مجوز واردات خودرو در راستای نوسازی ناوگان خودرویی پلیس است
سخنگوی فراجا گفت: مجوز واردات خودرو اعطا شده به فراجا در راستای نوسازی ناوگان خودرویی پلیس است.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، سعید منتظرالمهدی سخنگوی فراجا گفت: این که برخی در شیپور انتفاع اقتصادی فراجا از قِبَلِ واردات خودرو می دمند یا به واقع ناآگاه و بی اطلاعند و یا بی شک مغرض‌اند و در زمین دشمن بازی می‌کنند تا بتوانند به اقتدار و توانمندی یک مجموعه‌ی خدمات رسانِ امنیت ساز ضربه وارد کنند.

موضوع مجوز واردات خودروهای سواری بخشی از برنامه‌ی کلی و کلان نوسازی خودرویی فراجا است که به تناوب در دوره‌های مختلف به منظور پیشبرد بهتر مأموریت‌ها انجام شده و می‌شود.

در حال حاضر بخش قابل توجهی از خودروی مورد استفاده در مأموریت‌ها ساخت داخل بوده و مناسب مأموریت‌های شهری است اما برای پلیس ضروری است تا در مواجهه با مأموریت‌های مرزی و عملیاتی، تعقیب و گریز، عبور از مناطق صعب‌العبور و کوهستانی از خودروهای با شتاب و قدرت بالا بهره بگیرد؛ لذا جهت تأمین این قبیل خودروها نیازمند واردات خودرو توسط دستگاه‌های حاکمیتی با مجوز هیأت وزیران می‌باشیم.

امروزه قاچاقچیان و تروریست‌ها و مجرمان از خودروهای پر قدرت و کاملاً به روز دنیا استفاده می‌کنند و قطعاً پلیس در تعقیب و گریز باید خودروی مناسب داشته باشد؛ بی شک همگان اذعان دارند که امکانات و تجهیزات پلیس نباید از متخلفان و مجرمان عقب‌تر باشد مگر اینکه به دنبال ناکارآمدی و زمین گیر شدن پلیس باشند!

در مصوبه مذبور شرط و اجباری بر واردات خودروی هیبریدی نبوده و پُر واضح است که فراجا نیز مجاز به فروش این گونه تجهیزات نیست؛ اصولاً مجوز واردات توسط دولت برای استفاده سازمانی، اداری و مأموریتی دستگاه‌ها است نه فروش و انتفاع اقتصادی.

موکدا تاکید می‌شود در راستای تأمین تجهیزات خودرویی پلیس در یگان‌های مختلف؛ فراجا ناگزیر به واردات خودروهایی با کیفیت، پرقدرت و به روز است، نه آنها را به کارکنان هدیه و هبه می‌کند و نه به دنبال فروش در بازار و منفعت اقتصادی است.