مجری قدیمی با نقاشی‌هایش به شبکه مستند می‌آید
مجری قدیمی با نقاشی‌هایش به شبکه مستند می‌آید
مستند «نقش و نگارهای کوک شده» تولید جدید شبکه مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی، پرتره‌ای از داوود حیدری  مجری، بازیگر، نقاش و خوش‌نویس یکشنبه ۶ اسفند ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می‌شود. 

به گزارش گروه فرهنگ و هنر تیکنا، مستند «نقش و نگارهای کوک شده» تولید جدید شبکه مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی، پرتره‌ای از داوود حیدری  مجری، بازیگر، نقاش و خوش‌نویس یکشنبه ۶ اسفند ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می‌شود.

توکلی در این‌باره گفت: این مستند در ۵۶ دقیقه به زندگی استاد حیدری پرداخته و می‌کوشد مجموعه ای از هنرهای این هنرمند را پیش چشم تماشاگران بگذارد.

این بازیگر افزود: فیلم‌برداری این مستند اواخر تابستان آغاز شد و رادیو ارگ، برنامه راه شب، آتلیه استاد و محل تولد ایشان مکان‌هایی است که تصویربرداری در آنها انجام شده است.

وی افزود: در این برنامه آقامیری نگارگر، اسرافیل شیرچی خوش نویس، هومن حاج عبدالهی بازیگر و خواهرزاده داوود حیدری و پوریا حیدری فرزند داوود حیدری آهنگساز و خواننده ما را همراهی کردند.

این کارگردان گفت: داوود حیدری را خیلی‌ها به عنوان بازیگر می‌شناسند در حالی که ایشان نقاش و مجسمه ساز چیره دستی هستند، خواننده هستند و مجموعه‌ای از هنرها را دارند. سعی کردیم در این مستند به مجموعه‌ای از هنرهای استاد بپردازیم.

نقش و نگارهای کوک شده تولید جدید شبکه مستند سیماست و از عوامل آن می‌توان به تصویربردار ابوالفضل اعلایی، مدیر تولید: امیرمهدی صادقی، تدوین و صداگذاری: ابوالفضل توکلی و صدابردار: مهرداد مقدسی اشاره کرد.

این مستند امشب ساعت ۲۱ همزمان با نیمه شعبان سالروز ولادت حضرت مهدی (عج) پخش می شود و تکرارش فردا (دوشنبه ۷ اسفند) ساعت ۹ است.