مایکروسافت ۲۰ میلیون دلار جریمه شد
مایکروسافت ۲۰ میلیون دلار جریمه شد
شرکت مایکروسافت به اتهام نقض حریم خصوصی کودکان به پرداخت 20 میلیون دلار جریمه محکوم شد.

به گزارش گروه فناوری اطلاعات تیکنا، مایکروسافت با پرداخت ۲۰ میلیون دلار جریمه برای رسیدگی به اتهامات کمیسیون تجارت فدرال مبنی بر جمع آوری و نگهداری غیرقانونی اطلاعات شخصی کودکان بدون رضایت والدین موافقت کرد.

کمیسیون تجارت فدرال (FTC) در بیانیه‌ای اعلام کرد که مایکروسافت با جمع آوری اطلاعات سلامت و بیومتریک، آواتار‌ها و سایر داده‌های شخصی کاربران ایکس باکس، از جمله افراد زیر ۱۳ سال، به طور کامل از قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان (COPPA) پیروی نکرده است.

دستور FTC همچنین مایکروسافت را ملزم می‌کند تا علاوه بر پرداخت ۲۰ میلیون دلاری اقداماتی را برای تقویت حفاظت از حریم خصوصی برای کاربران کودک سیستم ایکس‌باکس (Xbox) انجام دهد.

ساموئل لوین، مدیر دفتر حمایت از مصرف‌کننده FTC در بیانیه‌ای گفت: «دستور پیشنهادی ما محافظت از حریم خصوصی فرزندان در ایکس‌باکس را برای والدین آسان‌تر می‌کند و اطلاعاتی را که مایکروسافت می‌تواند درباره کودکان جمع‌آوری و نگهداری کند، محدود می‌کند». این اقدام همچنین باید کاملاً روشن کند که آواتارها، داده‌های بیومتریک و اطلاعات سلامتی کودکان از قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان مستثنی نیستند.

حفاظت از حریم خصوصی برای هر کسی که به صورت آنلاین سرمایه گذاری می‌کند به یک مسئله دائمی تبدیل شده است، زیرا شرکت‌ها اطلاعات شخصی کاربران را اغلب بدون اطلاع رسانی به آن‌ها یا ارائه اطلاعات واضح در مورد نحوه جلوگیری از آن ذخیره، استفاده و ارسال می‌کنند.

طبق قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان (COPPA)، شرکت‌ها از جمع‌آوری داده‌های کودکان زیر ۱۳ سال بدون رضایت والدینشان منع شده‌اند و نمی‌توانند از داده‌های جمع‌آوری‌شده در مورد کودکان برای مقاصد تجاری مانند بازاریابی یا تبلیغات استفاده کنند. هر گونه داده ذخیره شده باید به اندازه کافی در برابر سرقت احتمالی محافظت شود و شرکت‌ها اجازه ندارند اطلاعات کودکان را بیش از زمان لازم نگهداری کنند.

طبق این شکایت، ماکروسافت به خاطر حفظ داده‌های کودکان در طول فرآیند ایجاد حساب از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰، حتی زمانی که یکی از والدین موفق به تکمیل این فرآیند نشد، مقصرشناخته شده است.

مایکروسافت اعلام کرد که از دستور FTC تبعیت می‌کند. سخنگوی مایکروسافت در بیانیه‌ای گفت: ما علاوه بر استراتژی ایمنی چند وجهی موجود، همچنین قصد داریم نسل بعدی اعتبارسنجی هویت و سن را توسعه دهیم – فرآیندی راحت، ایمن و یکبار مصرف برای همه بازیکنان که به ما امکان می‌دهد خدمات سفارشی، ایمن و متناسب با سن را به آن‌ها ارائه دهیم.

در هفته‌های اخیر، FTC اعلام کرد که آمازون و پلتفرم EdTech Edmodo را نیز به دلیل سوء استفاده مشابه از داده‌های کودکان متهم کرده است.

انتهای پیام/