مانور دورمیزی و عملیاتی ” سایبری” در شرق تهران
مانور دورمیزی و عملیاتی ” سایبری” در شرق تهران
شهردار منطقه 13 با اشاره به بر گزاری مانور سایبری در منطقه 13 با اجرای دقیق و به موقع سناریو بر لزوم نگاه ویژه به مخاطرات فناوری های نوین و ارتقا و بهبود ظرفیت های دانش تخصصی و زیر ساخت های فنی برای شناسایی این تهدیدات و پیشگیری از آن تاکید کرد.

به گزارش گروه جامعه تیکنا، محمد هادی علی احمدی، شهردارمنطقه ۱۳ گفت: با توجه به رشد وگسترش فناوریهای نوین و لزوم آمادگی و هماهنگی هر چه بیشتر ادارات در مواقع بحرانی و اهمیت پدافند غیر عامل و حسب برنامه های ابلاغی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران، مانور دورمیزی با عنوان “حمله سایبری” با همکاری اداره فن‌آوری اطلاعات منطقه در سالن کنفرانس پایگاه ویژه مدیریت بحران منطقه ۱۳ برگزار شد.

او افزود: طبق سناریوی تدوین شده در اثر حمله فرضی سایبری به سرورهای شهرسازی در سازمان فناوری اطلاعات، سامانه شهرسازی دوازده منطقه و کلیه زیر سیستم های آن از دسترس خارج شده و این مسئله باعث شده ارائه خدمات به شهروندان با اختلال جدی مواجه شود.

شهردارمنطقه ۱۳ اظهار داشت: بر اساس این سناریو، پرسنل معاونت شهرسازی منطقه ناگهان متوجه اختلال در سامانه شهرسازی شده و این سامانه از دسترس خارج و دسترسی به فایل ها ، پرتال و آرشیو سامانه های شهرسازی به طور کامل قطع می گردد و مراتب سریعا توسط اداره فناوری پیگیری شد.

وی تصریح کرد: مقرر شد حین انجام پروتکل های لازم، کلیه معاونان و مدیران از طریق بیسیم منطقه نسبت به حفظ ارتباط و هماهنگی اقدام و دستورالعمل های ابلاغی را سریعاً اجرا کنند.

شهردار منطقه ۱۳ خاطر نشان کرد: امروزه توجه به مقوله امنیت اطلاعات یک امر اساسی، مهم و ضروری بوده و عدم التزام و توجه جدی به آن، باعث بروز خسارات زیاد و گاه جبران ناپذیری به منابع و حتی اعتبار شرکت خواهد شد بنابراین الزامی است با نگاه ویژه به مخاطرات فناوری های نوین و ارتقا و بهبود ظرفیت های دانش تخصصی و زیر ساخت های فنی، این تهدیدات را شناسایی و از بروز آن پیشگیری کنیم.

در این مانور دور میزی با حضور مدیران و کارشنان اداره فناوری اطلاعات و اداره مدیریت بحران و پدافند غیر عامل ، پس از بررسی همه جانبه مانور، مقرر شد اهتمام ویژه ای نسبت به آموزش و آشنایی پرسنل در مواقع بحرانی و امنیتی انجام شود.