لزوم فرهنگ سازی برای دانش آموزان در پیشبرد اقتصاد دانش‌بنیان
لزوم فرهنگ سازی برای دانش آموزان در پیشبرد اقتصاد دانش‌بنیان
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول‌های بنیادی معاونت علمی بر لزوم فرهنگ سازی برای جدی تر شدن نقش دانش‌آموزان در پیشبرد اقتصاد دانش‌بنیان تاکید کرد.

به گزارش گروه اقتصاد دانش بنیان تیکنا، امیرعلی حمیدیه، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی ضمن حضور در آیین اختتامیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانش‌آموزان از حضور پررنگ و انرژی دانش‌آموزان در عرصه پژوهش و فناوری تقدیر و ابراز خرسندی کرد.

براساس این گزارش، آیین اختتامیه کمان مربوط به پروژه‌های برگزیده دانش‌آموزی با حضور حمیدیه دبیر ستاد سلول‌های بنیادی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید.

حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی در مراسم اختتامیه این رویداد ضمن ابراز خرسندی از حضور پرانرژی دانش‌آموزان در عرصه پژوهش و فناوری، گفت: برای اینکه نقش دانش‌آموزان در پیشبرد اقتصاد دانش بنیان در آینده کشور پر رنگ تر باشد نیاز به فرهنگ سازی داریم.

وی در ادامه به موضوع پرورش در وزارت آموزش و پرورش اشاره کرده و تاکید کرد: به موضوع پرورش در تحصیل دانش اموزان بایستی جدی تر و هوشمندانه‌تر پرداخته شود.

گفتنی است رویداد کمان توسط مجتمع آموزشی دخترانه نوآور به صورت سالانه برگزار می شود. در این رویداد دانش آموزان دختر این مجتمع دستاوردهای پرورشی و پژوهشی خود را در یک فرصت نمایشگاهی ارائه می کنند.

با توجه به اهمیت توسعه زیست بوم فناوری در کشور و اقتصاد دانش بنیان، تمامی زیر مجموعه‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از جمله ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی سعی دارند تا دراین جهت گام بردارند.